Parkovací místo – Jakou dlažbu zvolit? Poradíme

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Jste-li majitelem auta a parkujete před svým domem, je třeba začít přemýšlet o zpevnění parkovací plochy. Zjistěte, jaké máte možnosti!

 

Parkovací místo můžete zpevnit různých materiálem, který pořídíte za různé ceny. Zpevnění plochy je důležité pro celkové pohodlí vašeho parkování. V opačném případě hrozí například v období dešťů rozblácení plochy a způsobení její nerovnosti.

 

Nejčastěji používané materiály ke zpevnění parkovacího místa

Materiál: Kačírková drť

Levný zpevňovací materiál poměrně dobře zpevní danou plochu. Pokládka není nijak složitá stačí místo rovnoměrně drtí vysypat.

Materiál: Kameny

Jde o ještě levnější materiál, než je kačírek. Kameny si můžete totiž lehce posbírat u řeky a ušetřit tak za jejich nákup. Jejich položení zvládnete také svépomocí, což šetří další peníze. K pokládce jednotlivých kamenů stačí vyhloubit část zeminy a do vzniklé hloubky pak kámen usadit. Snažte se, aby byly kameny pokládány v jedné rovině. Postupem času je prostor mezi kameny vyplněn rostoucí trávou a výsledný efekt vypadá velice přirozeně.

Materiál: Dlažební kostky

Jde o praktický materiál na zpevnění parkoviště před vaším domem nebo chatou. Jeho pokládka je snadná, údržba taktéž (stačí zamést), výhodou je, že mezi dlažebními kostkami neroste tráva, tudíž ani plevel. drobnou nevýhodou může být riziko popraskání v mrazivém období.

Materiál: Vegetační dlaždice z plastu nebo betonu

Oblíbený způsob zpevnění. dlaždice mají otvory, kterými prorůstá tráva. Při pokládce je třeba myslet na nutnost drenážní drtě jako podkladu. Dlaždice musí být pokládány v jedné rovině, v opačném případě bude jejich sečení v budoucnu velice komplikované. S nákupem dlaždic, je třeba zakoupit také travní směs, která pak roste v mezerách. Pro pokládku využijete také speciální nářadí, tím je kupříkladu lámačka nebo kvalitní řezačka na dlažbu, nosič ke snadnější manipulaci, palice atd.

Materiál: Dlažba otrhaného vzhledu

Vaší pozornost si zaslouží nejen díky cenové dostupnosti, ale také pro jednoduchou pokládku. Otrhaný vzhled dává prostor pro možné nepřesnosti, aniž by to pokazilo celkový dojem.

 

Jak zpevníte své parkoviště?

 

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?