Obtěžuje vás v interiéru hmyz, který se dostal oknem? Řešením jsou kvalitní sítě

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Všichni to samozřejmě známe. Problém je to hlavně na jaře a v létě, kdy všudypřítomné mouchy, v noci pak komáři a další obtěžující hmyz, může být velmi nepříjemným společníkem, kterého v interiéru rozhodně nevítáme s otevřenou náručí. Jak se jim ale účinně bránit? Samozřejmě můžete použít prostředky proti hmyzu, ale mnohem účinnější je, aby se hmyz do interiéru vůbec nedostal. Můžete si přitom pomoci na starých klasických oknech i na oknech nových.

Rozlučte se s obtížným hmyzem

Vhodné řešení jsou samozřejmě sítě do oken. V případě starých oken si můžete koupit síťovinu na metry. Je to samozřejmě varianta vhodná pro kutily, kteří si s instalací do starého typu okna pořadí. Pokud však máte okna nová, můžete použít standardní sítě proti hmyzu v rámu. Rámy jsou hliníkové konstrukce, je tak pevný a trvanlivý. Takové řešení je:

  • Elegantní
  • Účinné

U nových oken samozřejmě nechceme instalovat něco, co se nám nebude líbit. To se vám s těmito sítěmi v rámu nestane, protože působí na okně velmi elegantně. Naprosto zásadní však je, že mají vysokou účinnost a obtěžující hmyz již nadále nebude problémem. Nemusíte pořizovat okenní sítě pouze do klasických křídel, ale také třeba na posuvné dveře nebo na střešní okna.

Při rekonstrukci myslete na vše

Měníte stará okna za nová? Potom to není pouze o rámu okna, křídlech a případných sítích proti hmyzu. Určitě je vhodné vyměnit také venkovní i vnitřní parapety. Venkovní parapety mohou být z kvalitního hliníku nebo z levnějšího pozinkovaného plechu. V případě vnitřních parapet pak můžete volit ideálně kvalitní plastové parapety nebo laminátové provedení. Není dnes vůbec problém pořídit levné parapety, které budou zároveň kvalitní. Můžete si vybírat z různých dekorů, které budou ladit k vašemu oknu. Samozřejmostí je možnost nechat si vyrobit takový parapet na míru přesně podle velikosti vašeho okna. Důležitá je délka i hloubka.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.