Obliba dřevěných briket roste

Dřevěně RUF brikety, zdroj: www.optimtop.cz
Dřevěně RUF brikety, zdroj: www.optimtop.cz

Dřevěné brikety u nás nejsou stále tak zabydlené jako na německém trhu, přesto poptávka po nich každým rokem sílí a brikety se stávají oblíbeným druhem topiva pro mnoho domácností.

 

Výhody dřevěných briket

Dřevěné brikety jsou oblíbené zejména pro svou vysokou výhřevnost ve velmi dobrém poměru vůči ceně. V porovnání s vytápěním plynem nebo elektřinou představují dřevěné brikety nejekonomičtější zdroj tepla.

Jelikož jsou brikety vyrobeny z dřevních pilin a přírodních pryskyřic, jsou také ekologické a hodí se pro spalování v kotlích na tuhá paliva, kamnech i domácích krbech.

V závislosti na množství přiváděného kyslíku může být doba spalování dřevěných briket až 6 hodin. A po efektivním spálení vytváří brikety jen velmi málo popelu.

Druhy briket

Dřevěných briket existuje celá řada, proto je rozlišujeme podle tvaru a také materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Nejčastěji používanými tvary jsou válcovité brikety a brikety ve tvaru kostek tzv. RUF brikety, které jsou vhodné pro spalování v krbech. Pro lepší hoření mívají válcové brikety uprostřed díru, díky které lépe prohoří.

Podle materiálu rozlišujeme brikety z dubového a smrkového dřeva, případně z mixu listnatých stromů.

Pravidelné akce na vybrané druhy briket

S příchodem jara začínají nejrůznější slevové akce a začíná tak ideální období na pořízení dřevěných briket pro další topnou sezónu. Při chytrém nákupu, tak můžete tak ušetřit nemalou finanční částku.

Pravidelné slevové akce na dřevěné brikety pořádá přední dodavatel paliv OPTIMTOP. Jejich nabídka zahrnuje širokou paletu kvalitních a ekologických dřevěných briket. Brikety vám mohou být doručeny po celé České republice. Při objednání jedné a více palet navíc neplatíte za dopravu, která je zcela zdarma.

Jestliže jste doposud nevyzkoušeli, jak jednoduché a nenáročné je topení s dřevěnými briketami, pak vyzkoušejte několik balení a sami uvidíte, že se vám brikety vyplatí.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.