Nevíte si rady s výběrem správné náplně do tiskárny? Poradíme vám

zdroj: pixabay.com

Dlouho jste nepoužívali svou tiskárnu a teď nutně potřebujete tisknout? Může se stát, že si nevíte rady se správným výběrem nové náplně do tiskárny. Na trhu je nepřeberné množství nejrůznějších typů náplní, my vám poradíme, jak se správně rozhodnout.

Máte dostatek informací?

Nejsnadnější způsob, jak můžete vybrat správnou náplň, je samozřejmě řídit se údaji, které naleznete napsané na svém starém toneru. Pokud ten ovšem už nemáte, můžete se cítit trošku zmatení. Jakou náplň potřebujete, se můžete dozvědět i z manuálu, který k tiskárně bývá vždy přiložený, ovšem může se stát, že ani ten nemůžete najít. Co tedy teď dělat? Nezoufejte, postačí vám znát i typ a výrobce své tiskárny.

Výběr toneru podle výrobce

Zjistit výrobce tiskárny už nebude tolik složité. Výrobce i typ tiskárny bývají napsány na samotné tiskárně. Podle toho pak už snadno najdete to, co potřebujete. Levné tonery vybírejte podle údaji o vytíženosti, který bývá u konkrétních náplní vždy uveden. Jednoduše si pak spočítáte, zda budete tisknout ekonomicky, nebo ne. Pamatujte, že stačí porovnat cenu náplně s její vytížeností a vyjde vám cena za jeden tisk. Tento jednoduchý a rychlý výpočet vám poradí, která náplň se do vaší tiskárny opravdu vyplatí.

Hledejte podle ceny i podle barev

V neposlední řadě je potřeba uvědomit si, zda chcete zainvestovat také do barevných náplní nebo zda vám postačí jen černá barva. Dokumenty se barevně netisknou, ovšem fotografie ano. Pokud nemůžete sehnat náplně od výrobce své tiskárny, vybírejte kompatibilní náplně. Ty bývají vždy od jiného výrobce, nejsou tedy originální, ale sednou vaší tiskárně stejně, a ještě je vždy pořídíte mnohem levněji. Podle modelu a značky své tiskárny vždy najdete tu správnou náplň. Toto pak stačí zadat do vyhledávacího políčka na internetu – cartridge Samsung a máte vyhráno.

Od teď bude výběr správné barvy do tiskárny úplná hračka.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.