Nejlepším řešením na trhu jsou zdroje Mean Well

Napájecí zdroje jsou všude kolem nás, běžně jsou součástí našeho pracovního i soukromého života. Společnost Mean Well si je toho dobře vědoma a snaží se svět napájecích zdrojů neustále inovovat. I proto si drží své místo mezi předními světovými výrobci napájecích zdrojů. Nabízí totiž kvalitu a dlouhověkost produktů za velmi příznivé ceny. I proto je celosvětově tolik oblíbenou značkou.

Ilustrační obrázek, Foto: Pixabay

Pojďme se společně podívat na trh napájecích zdrojů. Víte, jaký je například rozdíl mezi proudovým a napěťovým zdrojem? Pokusíme se vás nasměrovat a poradit vám, který zdroj je pro vás tím pravým.

Proudové zdroje Mean Well

Proudové zdroje se využívají k napájení zařízení, která ke své funkci využívají stejnosměrný proud s konstantní hodnotou. Jedná se zejména o LED systémy osvětlení, u kterých nestabilní proud způsobuje kolísání jasu, které se projevuje nežádoucím blikáním. Toto blikání způsobuje problémy například při natáčení videí, včetně CCTV kamer.

Dalším zajímavým proudovým zdrojem jsou stmívatelné LED zdroje. Ty jsou ideálním řešením pro systémy osvětlení, kde je potřeba regulovat úroveň jasu. V nabídce Mean Well najdete stmívatelné zdroje s technologiemi TRIAK a DALI či například funkcí stmívání 3v1 pro širokou škálu využití.

Nestmívatelné LED zdroje využijete k napájení LED svítidel doma či v kanceláři. Jsou vhodná i pro napájení LED systémů osvětlení v průmyslu či pouličního osvětlení. Většina proudových zdrojů Mean Well je vybavena krytím IP67/65, které umožňuje použití v nepříznivých podmínkách.

Posledním zástupcem u proudových zdrojů Mean Well jsou síťové a stolní adaptéry. Ty jsou vhodné pro napájení LED svítidel v domácnosti i kanceláři či pro napájení reklamních světel a běžících aplikací LED.

Napěťové zdroje Mean Well

Napěťové napájecí zdroje slouží k napájení zařízení, pracujících se stejnosměrným napětím o konstantní hodnotě. Napěťový zdroj je schopný udržet tuto stálou hodnotu napětí nezávisle na zatížení, tedy nezávisle na proměnlivé hodnotě proudu. Ve většině případů je pro LED svítidlo důležitá konstantní hodnota proudu. Jsou ale případy, kdy je nutné kromě stálé hodnoty proudu zajistit i konstantní napětí. K tomuto účelu slouží napěťové zdroje Mean Well pro LED.

Zdroje na DIN lištu jsou ideálním řešením pro napájení zařízení z rozvaděčů, ať už ve vašem domě, v komerčních budovách nebo průmyslových halách. Další napěťové zdroje v provedení CASE využijete k napájení průmyslových zařízení. Jsou vhodné pro instalaci přímo do napájeného zařízení. Lze je použít například pro napájení LED systémů osvětlení nebo pro zařízení průmyslové automatizace.

Jako externí napájecí zdroje Mean Well lze označit nabíječky, adaptéry stolní i síťové, včetně speciálních zdrojů napětí určených pro napájení zdravotnických zařízení, či voděodolné adaptéry vhodné pro použití v extrémních podmínkách.

Jsme eshop Mean Well

Jsme oficiální distributor napájecích spínaných zdrojů Mean Well pro Českou republiku. Náš e-shop obsahuje více než 4500 položek produktů Mean Well a zahrnuje stejnosměrné napájecí zdroje, měniče a střídače.

Ceny se snažíme držet co nejnižší, i proto dokážeme připravit cenovou nabídku na míru, pokud najdete jinde vybraný produkt levnější. Pro více informací se podívejte na naše internetové stránky www.eshop-meanwell.cz.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.