Nedejme zlodějům příležitost

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Bezpečnostní situace rodinných domů a bytů je poměrně diskutovaným a závažným problémem. Proto nebuďte nečinní a nedejte zlodějům příležitost, aby vás okradli.

Míra nezaměstnanosti byla za leden 2014 na hodnotě 8.6 %. To představuje více jak 693 000 nezaměstnaných. K vzrůstající nezaměstnanosti se nepřímo váže také zvyšující se kriminalita a roste počet drobných krádeží, ale také vloupání do bytů, sklepů, garáží a dalších prostor, kde by se mohly skrývat věci s hodnotou, která lze v bazarech a zastavárnách zpeněžit.

V naší obci neuplyne měsíc, kdy by nebyl vykraden ani jeden dům. Nejsou neobvyklé případy, že během týdne jsou vykradeny dva až tři domy, samozřejmě bez dopadení pachatelů. Tato určitá bezmoc vyvolává v občanech jistou míru nevole a pobouření.

Naše obec, stejně jako okolní vesnice podléhají nájezdům lapků z větších měst, kteří snad nemají žádné zábrany. Do domů se vkrádají jak v noci, tak i za bílého dne a nebojí se jít napřímo přes vchodové dveře. A tak jednotlivé obce zřizují kamerové systémy a občané zakládají organizace podobné domobraně.

Bezpečnostní dveře jsou základ

Tato opatření bohužel většinou řeší jen následky a nikoliv příčinu. Základem v obraně před zloději je důsledně zajistit svůj majetek. Úplně první krokem jsou bezpečností dveře, které nejenže pomohou zabránit vniknutí přes vstupní dveře do bytu, ale působí také preventivně.

Uvidí-li zloděj – „tipař“, že máte bezpečností dveře, z velké míry ho to odradí a raději si vybere byt se snadnějším přístupem.

Například bezpečnostní dveře SHERLOCK se vyrábí v několika bezpečnostních třídách podle norem ISO. Čtvrtá bezpečností třída zaručí, že vaše dveře odolají mechanickému napadení šroubovákem, dřevěnými a plastovými klíny, kleštěmi, hasákem, páčidlem, kladivem, sekerou, stříhacími kleštěmi, dlátem, pilkou, elektrickou vrtačkou, nůžkami na plech, elektrickému ručnímu nářadí. Zároveň mají velmi vysokou odolnost vůči statickému a dynamickému zatížení.

Tip:

Vedle bezpečnostních dveří věnujte pozornost také zabezpečením oken, například pomocí speciální fólie.

Ne vždy hrozí nebezpečí od zlodějů

Ne vždy nám jde o ochranu proti lupičům, ale například proti obávanému ohni, který prostupuje z chodby směrem do bytu. Proti tomu nás ochrání protipožární dveře, které v jejich nejlepší variantě dovedou odolávat ohni a tepelnému záření až 60 minut.

Více vám s výběrem poradí ve specializovaném obchodě cz.lock.sk nebo stačí zadat do vyhledávače SHERLOCK Brno.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.