Nebojte se výrazných barev v interiéru a naučte se je správně používat

Vylepšování a úpravy domova jsou nekonečný proces. Jakmile dokončíte jednu věc, už abyste začali s něčím jiným. Zdaleka nejhůř jsou na tom ovšem lidé, kteří nikdy nezažili pocit, že jejich bydlení vypadá skvěle. Možná jste to právě vy a marně se honíte za dokonalým interiérem. Pokud jste již zkoušeli všechno možné, ale bezvýsledně, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak prostor rozjasnit pomocí výrazných barev.

Kdo by řekl, jak málo stačí k tomu, aby prostor doznal velkých změn? Použití jediné výraznější barvy nastolí pocit celistvosti. Díky ní lze sjednotit nábytek, dekorace i textilie, a dosáhnout tak kompaktnosti.

zdroj: ekomplex.cz

Ale než nabudete dojmu, že je interiér konečně hotový, budete muset vybrat vhodnou barvu. Která by to měla být? Malíři Liberec klientům doporučují, aby se inspirovali v oblíbeném kusu nábytku nebo jakémkoliv prvku, který se jim v dané místnosti líbí ze všeho nejvíc. Může se jednat o obraz na stěně, stejně jako o polštářek či jiný doplněk. V případě, že zařizujete prázdný byt a nemáte se od čeho inspirovat, si vyberte barvu, ke které máte kladný vztah a nebude vás rušit ani po delší době.

Do místností, které by měly být odděleny od zbytku domácnosti, jsou vhodné velmi výrazné barvy. Efektu propojení naopak dosáhnete pomocí jemnějších odstínů. V praxi můžete opticky odlišit například obývací pokoj spojený s jídelnou, a to tak, že hlavní stěnu v jídelní části vymalujete výraznou barvou.

zdroj: ekomplex.cz

Natěrači Liberec podotýkají, že skupina „výrazných barev“ nemusí zahrnovat pouze nápadné a zářivé tóny. Naučíte-li se barvy používat, snadno dosáhnete cíle i s bílou a černou. Zmíněná černá působí velmi elegantním dojmem a dobře si rozumí s přírodními materiály. Především pak s dřevěnými a kamennými prvky.

Jestliže stále váháte, jakou výraznou barvu zvolit, obraťte se na odborníky z EKOMPLEXU. Malíři a natěrači mají bohaté zkušenosti a rádi vám doporučí vhodné řešení.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?