Nebojte se výrazných barev v interiéru a naučte se je správně používat

Vylepšování a úpravy domova jsou nekonečný proces. Jakmile dokončíte jednu věc, už abyste začali s něčím jiným. Zdaleka nejhůř jsou na tom ovšem lidé, kteří nikdy nezažili pocit, že jejich bydlení vypadá skvěle. Možná jste to právě vy a marně se honíte za dokonalým interiérem. Pokud jste již zkoušeli všechno možné, ale bezvýsledně, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak prostor rozjasnit pomocí výrazných barev.

Kdo by řekl, jak málo stačí k tomu, aby prostor doznal velkých změn? Použití jediné výraznější barvy nastolí pocit celistvosti. Díky ní lze sjednotit nábytek, dekorace i textilie, a dosáhnout tak kompaktnosti.

zdroj: ekomplex.cz

Ale než nabudete dojmu, že je interiér konečně hotový, budete muset vybrat vhodnou barvu. Která by to měla být? Malíři Liberec klientům doporučují, aby se inspirovali v oblíbeném kusu nábytku nebo jakémkoliv prvku, který se jim v dané místnosti líbí ze všeho nejvíc. Může se jednat o obraz na stěně, stejně jako o polštářek či jiný doplněk. V případě, že zařizujete prázdný byt a nemáte se od čeho inspirovat, si vyberte barvu, ke které máte kladný vztah a nebude vás rušit ani po delší době.

Do místností, které by měly být odděleny od zbytku domácnosti, jsou vhodné velmi výrazné barvy. Efektu propojení naopak dosáhnete pomocí jemnějších odstínů. V praxi můžete opticky odlišit například obývací pokoj spojený s jídelnou, a to tak, že hlavní stěnu v jídelní části vymalujete výraznou barvou.

zdroj: ekomplex.cz

Natěrači Liberec podotýkají, že skupina „výrazných barev“ nemusí zahrnovat pouze nápadné a zářivé tóny. Naučíte-li se barvy používat, snadno dosáhnete cíle i s bílou a černou. Zmíněná černá působí velmi elegantním dojmem a dobře si rozumí s přírodními materiály. Především pak s dřevěnými a kamennými prvky.

Jestliže stále váháte, jakou výraznou barvu zvolit, obraťte se na odborníky z EKOMPLEXU. Malíři a natěrači mají bohaté zkušenosti a rádi vám doporučí vhodné řešení.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.