Nebojte se dřevěných obkladů

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Přírodní materiály zřejmě nikdy nevyjdou z módy. A není se co divit. Jsou praktické, dobře se s nimi pracuje, ale hlavně působí velice pozitivně na psychiku. Například dřevo v interiéru bytu působí teple a útulně.

Z těchto důvodů jsou stále v kurzu dřevěné obklady stropů, stěn nebo schodišť. Víte, že je výhodnější pořídit dřevěné obklady za dobré ceny, od našich tuzemských výrobců, než platit předražené peníze za mnohdy nekvalitní zahraniční materiál. Mám na mysli české a slovenské zpracovatele dřeva, kteří poskytují kvalitní výrobky z českých a slovenských lesů.

Dřevěné obklady

Za příklad uvedu dřevěné obklady přímo z podtatranských hor, které vynikají svou kvalitou a poctivým zpracováním. Tatranský dřevěný profil je vyráběn ze smrkového dřeva, které je lehké a měkké. Zároveň je také pevné. Smrkové dřevo výborně snáší sluneční záření a také vyšší vlhkost. Z tohoto důvodů bývá často používáno například na obklad saun.

Existují také obklady, které můžeme použít jak v interiéru, tak také v exteriéru. Důkazem toho je například srubový obklad, který vyniká dokonalým povrchem a krásnou strukturou. V interiéru se používá na obklad stěn nebo schodišť. Stejně dobře ho lze použít v exteriéru při obkladu domu nebo vnější strany zahradního plotu.

Dřevěná podlaha

Mezi největší výhody dřevěných podlah bezesporu patří jednoduchá a rychlá pokládka díky systému drážek a per, do kterých parkety či prkna lehce zapadají. Podlahu je možné snadno rekonstruovat vybroušením a opětovným lakováním. Kvalitu podlahy také ovlivňuje množství vrstev, z kterých je podlaha vyrobená. Na trhu se tak můžeme setkat s dvouvrstvými i třívrstvými podlahami.

Nebojte se kombinovat

Dřevěné obklady a podlahy lze výborně skloubit s dalším přírodním materiálem, kterým je kámen. Společně tak propojí jemné a teplé prvky dřeva s drsnou a chladnou strukturou kamene.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.