Nábytek na míru? Není finančně nedostupný!

Truhlářství Marek, zdroj: www.truhlarstvi-marek.cz

Zařizujete bydlení a zasekli jste se v prostoru, do kterého nesedí sériově vyráběný nábytek? Máte dvě možnosti. Buďto si pořídíte nábytek s pevně danými rozměry a smíříte se s určitými kompromisy, anebo si ho necháte vyrobit. Ale můžete si nábytek na míru dovolit? Překvapivě není tak drahý, jak si většina lidí myslí.

Dá se vůbec objektivně srovnat cena sériově vyráběného nábytku a nábytku vyrobeného na míru? Ano, ale nesmíte vedle sebe postavit nejlevnější nábytek z diskontu a výrobek renomovaného truhlářství. Když srovnání, tak nábytku v podobném provedení.

V případě ceny jakožto jediného hodnotícího kritéria vychází sériová výroba výhodněji přibližně o pětinu. Za postel v ceně cca 31 000 korun zaplatíte u truhláře zhruba 37 000. Oba kusy nábytku mají podobné rozměry a jsou srovnatelné z hlediska použitých materiálů.

Postel z masivu z Truhlářství Marek, zdroj: www.truhlarstvi-marek.cz

V čem je však podstatný rozdíl? Atypický nábytek je o něco draží, ale nabízí možnost volby přesných proporcí a barevného provedení. Umožní vám využít prostor bez zbytečných kompromisů.

Poptejte zkušeného truhláře, oproti studiu ušetříte

Nábytek na míru si můžete nechat navrhnout architektem z renomovaného studia. Počítejte však s tím, že za návrh zaplatíte minimálně několik tisíc korun. Cenově dostupnějším řešením je spolupráce s menší truhlářskou dílnou. Šikovný truhlář zajistí návrh i realizaci podstatně levněji než větší nábytkářská firma.

Další výhoda menšího truhlářství spočívá v individuálním přístupu. Pro výrobce nábytku je spokojenost klienta na prvním místě a obvykle si ohlídá, aby zakázka dopadla na výbornou. Samozřejmostí by měla být průběžná konzultace a prostor pro případné změny.

Nábytek na míru z Truhlářství Marek, zdroj: www.truhlarstvi-marek.cz

Na co si dát pozor?

Odborníci z oblíbeného truhlářství Praha 5 – Marek radí následující:

  • nezapomeňte si ověřit, zda je v konečné ceně zahrnuta montáž a doprava. Některé firmy lákají na nízké ceny, které následně navýší o další služby,
  • při výběru truhlářství Praha dejte na pozitivní reference,
  • vždy uzavřete smlouvu a nezapomeňte v ní uvést sankce za zpožděné dodání nábytku,
  • v případě jakýchkoliv nesrovnalostí neváhejte kontaktovat Českou obchodní inspekci.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.