Na co brát ohled při koupi klimatizace?

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Možná byste si na horké léto pořídili do bytu klimatizaci, ale v této problematice se zrovna neorientujete. Vysvětlíme vám základní rozdělení klimatizací a poradíme na co se při koupi klimatizace zaměřit.

 

Mobilní a splitová klimatizace

Jsou pro vás tyto pojmy cizí? Nevadí. Pojďme si je vysvětlit. V základu rozlišujeme dva druhy klimatizací, a to právě mobilní a splitové klimatizace. Přehled nejzajímavějších klimatizací naleznete na stránkách Ecotechnologies.sk.

Mobilní klimatizace

Jak sám název napovídá, mobilní klimatizace nejsou závislé na svém umístění, tudíž je lze snadno přemísťovat. Mobilní klimatizace představuje samostatnou jednotku, kterou můžeme podle potřeby přesouvat po jednotlivých místnostech. Navíc u mobilní klimatizace není zapotřebí žádná složitá montáž a úprava bytu.

Z tohoto důvodu jsou právě mobilní klimatizace nejvyhledávanější. Při výběru té správné klimatizace věnujte pozornost třem hlavním faktorům: výkonu, hlučnosti a energetické spotřebě.  Snad nikdo by nechtěl mít levnou klimatizační jednotku, za kterou budeme platit vysoké náklady za spotřebu, a navíc bude nepříjemně hlučná.

Splitová klimatizace

Splitové klimatizace můžete dobře znát z kancelářských nebo školících místností. Splitové klimatizace jsou protikladem mobilních klimatizací, protože jsou složeny ze dvou nebo i více částí, které jsou spolu propojeny měděným potrubím. Jedna část této klimatizace, která má na starost distribuci vzduchu v místnosti je umístěna na stěně nebo stropě, zatímco druhá jednotka je umístěna vně budovy a stará se o přívod, cirkulaci a chlazení čerstvého vzduchu.

Nelze přímo říct, která druh klimatizací je lepší. Záleží na tom, co od klimatizace požadujete. Zda si přejete občas klimatizovat některou z místností a nechce se vám při tom stavebně zasahovat do struktury bytu. V tom případě je vhodná mobilní klimatizace.

Máte-li v plánu pravidelně klimatizovat větší místnosti, pracovní nebo společenské prostory a nevadí vám stavební úpravy spojené s instalací, v tom případě splitová klimatizace bude tím pravým řešením.

Některé klimatizace dovedou také vzduch zvlhčit, což výrazně přispěje ke komfortnosti pokoje. S klimatizací nejen, že se budete cítit příjemně, ale v optimální pokojové teplotě si také výborně odpočinete. Pořiďte si klimatizaci a rozlučte se s nesnesitelným horkem.

Čerstvý vzduch zajistí ventilátory

Někteří naopak nemají rádi klimatizované místnosti, jen by potřebovali v místnostech zajistit pravidelnou cirkulaci čerstvého vzduchu, který má pozitivní vliv na pracovní výkony lidí, pomáhá proti únavě a přispívá ke správnému okysličování mozku a tím také k vyššímu soustředění a mentální aktivitě. Ventilátory za dobré ceny  rovněž pořídíte v ověřeném e-shopu Ecotechnologies.sk.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?