Moderní nerezové zábradlí vynikne na schodišti i na terasách

Nerezové zábradlí, zdroj: www.zabradli-jap.cz
Nerezové zábradlí, zdroj: www.zabradli-jap.cz

Výběr zábradlí na schodiště nebo venkovní terasu nemusí být tak lehkou záležitostí, jak se na první pohled zdá. Musíme zohlednit náročnost instalace, nároky na údržbu a v případě venkovního zábradlí také odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Uvažujete-li nad pořízením dřevěného nebo kovaného zábradlí, myslete na to, že materiál musíte pravidelně ošetřovat. V případě venkovního dřevného zábradlí to znamená minimálně jeden nátěr každé dva roky. Kované zábradlí sice nevyžaduje tolik péče, za to je dražší a jeho instalace není vždy snadná.

Bezúdržbové nerezová zábradlí

Ideálním řešením z pohledu údržby i snadné montáže představuje nerezové zábradlí, které lze umístit jak do interiéru, tak i exteriéru. Nerezový materiál je naprosto nenáročný na údržbu a vyniká dlouhou životností.

Svým moderním provedením se navíc hodí ke všem typům materiálů. Na betonová i dřevěné schodiště nebo k terasám s kameninovým obložením.

 Snadná montáž díky stavebnicovému systému

K dalším přednostem zábradlí z nerezu patří jeho snadná montáž. Pokud prodejce dodává zábradlí ve stavebnicovém systému, máte vyhráno. Zábradlí lze nakoupit po jednotlivých částech. Vyberete si druh a počet sloupků s kotvením zespodu nebo z boku, zvolíte druh výplně a drobné komponenty, jako spojky nebo záslepky sloupků. Po doručení se můžete pustit do snadné montáže, kterou zvládne každý šikovný kutil.

Vysoká variabilita výplní

Hlavní předností stavebnicového systému jsou v možnosti nejrůznější variability provedení. Z široké palety nejrůzněji kombinovatelných komponentů si sami navrhnete zábradlí podle vašich představ.

Na výběr se nabízí tři druhy výplní, sklo, nerezové pruty a lanka, které lze jednotlivě kombinovat a tím vytvářet originální a designový bytový prvek.

Lanková výplň je estetickým řešením, které opticky působí prostorně a nenáročně. V kombinaci s nerezovým materiálem je vhodná ke všem typům schodišť.

Skleněná výplň se v případě mléčného skla hodí tam, kde si nepřejete, aby bylo vidět, nebo kde chcete prostor opticky oddělit. Přejete-li si, aby naopak vaše terasa nebo schodiště vynikly, zvolte čiré sklo, které stejně jako lanková výplň prostor otevře a opticky zvětší.

Třetí možností výplní je prostřednictvím nerezových prutů. Prutová výplň působí elegantním dojmem a lze ji uspořádat vertikálně i horizontálně.

Kvalitní výrobce nerezového zábradlí a schodišťových systémů

Nejjednodušší variantou, jak si vybrat kvalitní zábradlí, je obrátit se přímo na výrobce a jeho výhradní zastoupení. Předejdete tak problémům, že si koupíte nekvalitní zábradlí z dovozu, které místo z nerezu je vyrobeno levnějších náhražek.

Výrobou schodišťových systémů a nerezového zábradlí se od roku 1991 zabývá firma J.A.P., spol. s.r.o. z Přerova. Za dlouhou dobu praxe patří společnost J.A.P. mezi přední české výrobce s produkty nejvyšší kvality.

Vzorkové prodejny J.A.P. můžete navštívit v Praze 9 na ulici Bassova 12, nebo v Brně na Křížkovského 51 a v Bratislavě na ulici Zadunajská cesta 12. Pro rychlý přehled o nabízeném sortimentu nerezových zábradlí navštivte stránky jap.cz.

Své vysněné zábradlí nevybírejte naslepo a raději se svěřte do rukou výrobce J.A.P. který vám ohledně nejlepšího řešení vždy poradí.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?