Moderní nerezové zábradlí vynikne na schodišti i na terasách

Nerezové zábradlí, zdroj: www.zabradli-jap.cz
Nerezové zábradlí, zdroj: www.zabradli-jap.cz

Výběr zábradlí na schodiště nebo venkovní terasu nemusí být tak lehkou záležitostí, jak se na první pohled zdá. Musíme zohlednit náročnost instalace, nároky na údržbu a v případě venkovního zábradlí také odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Uvažujete-li nad pořízením dřevěného nebo kovaného zábradlí, myslete na to, že materiál musíte pravidelně ošetřovat. V případě venkovního dřevného zábradlí to znamená minimálně jeden nátěr každé dva roky. Kované zábradlí sice nevyžaduje tolik péče, za to je dražší a jeho instalace není vždy snadná.

Bezúdržbové nerezová zábradlí

Ideálním řešením z pohledu údržby i snadné montáže představuje nerezové zábradlí, které lze umístit jak do interiéru, tak i exteriéru. Nerezový materiál je naprosto nenáročný na údržbu a vyniká dlouhou životností.

Svým moderním provedením se navíc hodí ke všem typům materiálů. Na betonová i dřevěné schodiště nebo k terasám s kameninovým obložením.

 Snadná montáž díky stavebnicovému systému

K dalším přednostem zábradlí z nerezu patří jeho snadná montáž. Pokud prodejce dodává zábradlí ve stavebnicovém systému, máte vyhráno. Zábradlí lze nakoupit po jednotlivých částech. Vyberete si druh a počet sloupků s kotvením zespodu nebo z boku, zvolíte druh výplně a drobné komponenty, jako spojky nebo záslepky sloupků. Po doručení se můžete pustit do snadné montáže, kterou zvládne každý šikovný kutil.

Vysoká variabilita výplní

Hlavní předností stavebnicového systému jsou v možnosti nejrůznější variability provedení. Z široké palety nejrůzněji kombinovatelných komponentů si sami navrhnete zábradlí podle vašich představ.

Na výběr se nabízí tři druhy výplní, sklo, nerezové pruty a lanka, které lze jednotlivě kombinovat a tím vytvářet originální a designový bytový prvek.

Lanková výplň je estetickým řešením, které opticky působí prostorně a nenáročně. V kombinaci s nerezovým materiálem je vhodná ke všem typům schodišť.

Skleněná výplň se v případě mléčného skla hodí tam, kde si nepřejete, aby bylo vidět, nebo kde chcete prostor opticky oddělit. Přejete-li si, aby naopak vaše terasa nebo schodiště vynikly, zvolte čiré sklo, které stejně jako lanková výplň prostor otevře a opticky zvětší.

Třetí možností výplní je prostřednictvím nerezových prutů. Prutová výplň působí elegantním dojmem a lze ji uspořádat vertikálně i horizontálně.

Kvalitní výrobce nerezového zábradlí a schodišťových systémů

Nejjednodušší variantou, jak si vybrat kvalitní zábradlí, je obrátit se přímo na výrobce a jeho výhradní zastoupení. Předejdete tak problémům, že si koupíte nekvalitní zábradlí z dovozu, které místo z nerezu je vyrobeno levnějších náhražek.

Výrobou schodišťových systémů a nerezového zábradlí se od roku 1991 zabývá firma J.A.P., spol. s.r.o. z Přerova. Za dlouhou dobu praxe patří společnost J.A.P. mezi přední české výrobce s produkty nejvyšší kvality.

Vzorkové prodejny J.A.P. můžete navštívit v Praze 9 na ulici Bassova 12, nebo v Brně na Křížkovského 51 a v Bratislavě na ulici Zadunajská cesta 12. Pro rychlý přehled o nabízeném sortimentu nerezových zábradlí navštivte stránky jap.cz.

Své vysněné zábradlí nevybírejte naslepo a raději se svěřte do rukou výrobce J.A.P. který vám ohledně nejlepšího řešení vždy poradí.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.