Moderní nerezová výrobky zpestří bydlení

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Nerezový materiál nikdy nevyjde z módy. Je velmi praktický, a v kombinaci s ostatními materiály působí velmi moderně. Proto je stále častěji vybírán architekty při návrzích interiérů, ale také exteriérů.

Dnes si představíme, jak lze dům nerezovými produkty vylepšit v interiéru prostřednictvím nerezového schodiště a zvnějšku díky instalaci nerezové brány.

 Nerezová schodiště

Nerezová ocel je velmi oblíbeným materiálem používaným při konstrukci interiérových schodišť a zábradlí.

Nerezová schodiště vynikají luxusním vzhledem, který ještě více umocníme v kombinaci s jinými materiály jako je dřevo, sklo nebo keramika. Inspiraci, jak zkonstruovat schodiště a jaké materiály použít můžete načerpat v tomto článku.

Schody z nerezu jsou zároveň velmi praktické, jelikož nevyžadují žádnou zvláštní údržbu a také jsou odolné proti agresivním chemickým látkám a otěru. Tudíž se nemusíte obávat, že vaše nerezové zábradlí bude po pár letech ohmatané.

 Nerezové brány

Brány a vjezdová vrata jsou součástí vstupu k rodinnému domu nebo do areálu komerčních objektů a pro příchozí návštěvníky znamenají první věc, kterou při vstupu k objektu spatří. Proto není radno podceňovat jejich vzhled. Bude-li brána stará, polorozpadlá a rezavá, jistě to příliš dobrý dojem nevzbudí, i kdyby interiér domu byl vykládán mramorem.

Nechci tvrdit, že nerezové brány se hodí všude, například ke starším domům nebo venkovským stavením, ale u moderních novostaveb skvělé podtrhují celý koncept domu.

Stejně jako u nerezového schodiště lze nerezové brány vhodně kombinovat s jinými druhy materiálu, jakým může být dřevo.

Výhodou nerezové konstrukce je opět její snadná údržba. Není ji potřeba natírat, ani nijak chránit před kyselými dešti a povětrnostními podmínkami a přesto bude po několik let brána jako nová.

A kde nerezové produkty sehnat? Stačí do vyhledávače zadat například výraz nerez Plzeň a mezi prvními výsledky se objeví společnost Inox Products, která vyrábí na míru nerezové konstrukce, schodiště, brány a také tlakové nádoby, ležácké pivní tanky nebo cylindrokonické tanky již více než 12 let.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.