Moderní nerezová výrobky zpestří bydlení

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Nerezový materiál nikdy nevyjde z módy. Je velmi praktický, a v kombinaci s ostatními materiály působí velmi moderně. Proto je stále častěji vybírán architekty při návrzích interiérů, ale také exteriérů.

Dnes si představíme, jak lze dům nerezovými produkty vylepšit v interiéru prostřednictvím nerezového schodiště a zvnějšku díky instalaci nerezové brány.

 Nerezová schodiště

Nerezová ocel je velmi oblíbeným materiálem používaným při konstrukci interiérových schodišť a zábradlí.

Nerezová schodiště vynikají luxusním vzhledem, který ještě více umocníme v kombinaci s jinými materiály jako je dřevo, sklo nebo keramika. Inspiraci, jak zkonstruovat schodiště a jaké materiály použít můžete načerpat v tomto článku.

Schody z nerezu jsou zároveň velmi praktické, jelikož nevyžadují žádnou zvláštní údržbu a také jsou odolné proti agresivním chemickým látkám a otěru. Tudíž se nemusíte obávat, že vaše nerezové zábradlí bude po pár letech ohmatané.

 Nerezové brány

Brány a vjezdová vrata jsou součástí vstupu k rodinnému domu nebo do areálu komerčních objektů a pro příchozí návštěvníky znamenají první věc, kterou při vstupu k objektu spatří. Proto není radno podceňovat jejich vzhled. Bude-li brána stará, polorozpadlá a rezavá, jistě to příliš dobrý dojem nevzbudí, i kdyby interiér domu byl vykládán mramorem.

Nechci tvrdit, že nerezové brány se hodí všude, například ke starším domům nebo venkovským stavením, ale u moderních novostaveb skvělé podtrhují celý koncept domu.

Stejně jako u nerezového schodiště lze nerezové brány vhodně kombinovat s jinými druhy materiálu, jakým může být dřevo.

Výhodou nerezové konstrukce je opět její snadná údržba. Není ji potřeba natírat, ani nijak chránit před kyselými dešti a povětrnostními podmínkami a přesto bude po několik let brána jako nová.

A kde nerezové produkty sehnat? Stačí do vyhledávače zadat například výraz nerez Plzeň a mezi prvními výsledky se objeví společnost Inox Products, která vyrábí na míru nerezové konstrukce, schodiště, brány a také tlakové nádoby, ležácké pivní tanky nebo cylindrokonické tanky již více než 12 let.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?