Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Moderní grily umí více než jen grilovat

Moderní grily umí více než jen grilovat

Zdroj: Give.cz
Zdroj: Give.cz

To, že Češi milují svoje zahrady a zahrádkaření patří u nás již mnoho desetiletí k nejoblíbenějším koníčkům, již mnoho lidí nepřekvapí. Málokdo však ví, že Češi se řadí mezi velmoci i v jedné oblíbené zahradní činnosti. Tou je grilování. Především v letních měsících tak lze na většině českých zahrad alespoň párkrát zahlédnout roztopený gril a ucítit vůni grilovaného pokrmu.

Češi dávají přednost pohodlí

Zdroj: Give.cz
Zdroj: Give.cz

V minulosti byla nabídka zahradních grilů na trhu velice omezená a prakticky jedinou možností bylo pořízení malého litinového grilu na dřevěné uhlí. Češi se tak často uchylovali k podomácku vyráběným grilům. Výjimkou tak nebyl třeba ani gril vyrobený ze starého boileru. Doba naštěstí pokročila a dnes se dá v obchodech nalézt grilů celá řada. Nejčastější volbou českých zahrádkářů je gril na dřevěné uhlí nebo plynový gril. Právě ten druhý zmiňovaný si získává v posledních letech čím dál více příznivců. Může za to především fakt, že grilování na plynovém grilu je mnohem rychlejší a snadnější. Chystáte se grilovat? Stačí jen pootočit ovládání plynových hořáků a stisknout elektronické zapalování. Za pár minut je dosaženo optimální grilovací teploty a plynový gril je připraven ke grilování.

Výhody plynových grilů Campingaz®

Jedním z celosvětových výrobců plynových grilů je i francouzská značka Campingaz®. Právě ta patří v inovacích zahradních grilů k naprosté špičce a takřka každoročně z vývojářských dílen této společnosti vzejde nějaká nová technologie nebo funkce, která posouvá grilování zase o kousek dál. V posledních letech představil Campingaz® hned několik novinek. Jednou z těch zásadních je tzv. RBS® technologie, která využívá plynové hořáky umístěné po bocích grilovací vany, čímž je dosaženo hned dvou výhod. Tou první je dosažení rovnoměrné teploty po celé ploše grilovacího roštu, tou druhou pak absence kouře vznikajícího u jiných typů grilů odkapáváním tuků na plynové hořáky grilu. Další zajímavou novinkou je tzv. Culinary modular system®, který využívá speciálního roštu s kruhovým otvorem, do kterého lze umístit některé z volitelného příslušenství, jako je například pánev wok, pizza kámen či pánev na přípravu oblíbené španělské paelly. Takový gril pak může dobře posloužit i pro vaření či pečení. Grily Campingaz® tak snadno nahradí i velice dobře vybavenou zahradní kuchyň.

[vsw id=“54RTlpDJfDM“ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

Může vás zajímat

Chcete mít terasu nebo balkon bez ptačího trusu? Zkuste hroty proti ptactvu

Obtěžují vás ptáci na okenních parapetech, střeše a fasádě domu? Znečišťují ptáci svým trusem parapety či chodník okolo domu? Jak ptáky z domu odehnat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..