Moderní exteriéry a interiéry se již neobejdou bez přírodního kamene

Ilustrační obrázek, Zdroj: www.pixabay.com

Přírodní kámen je nepochybně velkým trendem. Hlavními lákadly k jeho využití je jednak vysoká kvalita materiálu, ale nepochybně také luxusní dojem. Právě to si pochvaluje také většina zákazníků, kteří oceňují dlouhou životnost a prestižní vzhled. Díky přírodnímu kameni dokážete vytvořit dlažbu nebo obklady, které jsou opravdovým originálem, protože každý kus kamene je samozřejmě jiný.

Moderní exteriéry a přírodní materiály

Chcete-li při stavbě využít opravdu moderní prvky, tak přírodní materiály rozhodně nemůžete obcházet. Kromě toho, že jsou vysoce odolné, jsou rovněž:

  • Mrazuvzdorné
  • Dobře vyrovnávají velké klimatické rozdíly

A to je přímo předurčuje k využití v exteriérech. Také proto je z přírodních materiálů velmi oblíbená dlažba okolo bazénu. Ani ostré slunce ji totiž nerozpálí doběla, aby se na ni nedalo stoupnout. Také nebude zdaleka tak klouzat, jako v případě použití běžných obkladů. Kromě bazénu se přírodní dlažba využívá na terasách, chodníčcích nebo na příjezdových cestách.

Mezi další velké výhody přírodních materiálů, zejména při využití ve venkovních prostorách, patří relativně nízké nároky na údržbu, čehož dosáhnete impregnací. Příkladem takového přírodního kamene je populární travertin. Jeho impregnace sníží náchylnost tohoto přírodního materiálu na vsakování tekutin. Díky tomu nebude docházet ke tvorbě nevzhledných fleků.

Prémiový vzhled moderního interiéru

Pokud jsme zmiňovali travertin, tak musíme také dodat, že se hodně využívá rovněž v interiérech. Rozhodně na něm nejvíce zaujme jeho luxusní vzhled. Využívá se u obkladů komínů nebo krbových vložek. Populární je rovněž travertinová dlažba v kuchyni, která jí dodá punc luxusu. Záleží jen na vás, jaké formáty si vyberete. Trendy jsou velké formáty, ale můžete vsadit i na mozaiky, se kterými si vyhrajete podle vašeho vkusu.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.