Místo letní dovolené se pusťte do modernizace chalupy. Které změny chalupě prospějí?

Rekonstrukce chalupy, zdroj: pixabay.com

Nastávající léto bude ideálním obdobím pro rekonstrukce domů a vylepšování chat. Turistický ruch se bude totiž pozvolna vzpamatovávat z koronavirové krize. Místo dovolené tak bude dostatek volného času na splnění úkolů, na které v minulých letech nebyl prostor. Proto neztrácejte čas a místo letní dovolené se pusťte do modernizace chalupy. Poradíme, které změny vaší chalupě prospějí.

Obložte podkroví dřevěnými palubkami

Trápí vás nevzhledné podkroví? Máte na stropě zastaralé obložení či špatnou omítku? Nebo si přejete provést zateplení podkroví? Pak se pusťte do obložení stropu dřevěnými palubkami.

Obložení stropů, případně i stěn dřevěnými palubkami nedá příliš práce, zato výsledný efekt je obrovský. Dřevěné palubky interiér zútulní, prosvětlí a provoní vůní dřeva. Stropní obložení navíc interiér lépe izoluje. Levné palubky Domažlice pořídíte v dřevoprodeji DŘEVOŠKRT. Tepelnou izolaci zvýšíte, pokud volný prostor podkladového roštu vyplníte vhodným izolantem v podobě foukané izolace, minerální vaty nebo polystyrenu.

Vyměňte prohnilá prkna na terase

Místem na chalupě, které nejčastěji vyžaduje opravy, je venkovní dřevěná terasa. I přes pravidelné natírání a dobrou spodní hydroizolaci časem dojde k pronikání vlhkosti do struktury dřeva. Proto pravidelně kontrolujte prkna na terase. Pokud narazíte na prohnilá a pevnostně oslabená prkna, pak je rovnou vyměňte. Je lepší shnilé prkno vyměnit rovnou a mít opět na několik let klid, než před situací zavírat oči a poté rekonstruovat celou terasu.

Postavte si zahradní altán

Přejete si venkovní posezení na klidném místě, ze kterého se vám naskýtá pohled na celou zahradu? Pak si právě tam postavte zahradní altán. Postavení vlastního altánu je náročnějším úkolem. Pokud ale budete mít dobře promyšlenou konstrukci, pár šikovných členů rodiny k ruce a hlavně zásobu hranolů, latí, prken a dalšího stavebního řeziva, zvládnete zahradní altán postavit během prodlouženého víkendu. Jako ochranu před větrem využijte na boky altánu dřevěné palubky. Široký výběr dřevěných materiálů a provedení nabízí prodej palubek Domažlice.

Využijte stavební a truhlářské řezivo za výhodné ceny

Kompletní sortiment stavebního řeziva, dřeva pro truhláře včetně dřevěných palubek, plotovek, OSB desek a dalšího materiálu zakoupíte v rodinné firmě DŘEVOŠKRT v Domažlicích. Ta dále nabízí široký výběr dveří, plovoucí podlahy Domažlice včetně pokládky i zakázkovou výrobu nábytku na míru. Proto, na co vám síly nebudou stačit, obraťte se na specialisty dřevoprodeje na www.drevoskrt.cz, kteří dodávají stavební řezivo a dřevo pro truhláře v Plzeňském kraji a v širokém okolí.

Může vás zajímat

Vyberte si kvalitní kruhové krycí plachty pro zakrytí bazénů

Potřebujete zakrýt zahradní bazén? Hledáte vhodnou ochranu před deštěm do kruhu uloženého dřeva? Vysvětlíme, co nepodcenit při výběru kruhové zakrývací plachty.