Miminko – nový člen rodiny a přizpůsobení vybavení bytu

zdroj: sxc.hu
zdroj: sxc.hu

S příchodem miminka přichází do rodiny i mnoho změn a jednou z nich je přizpůsobení bytu. Nový člen rodiny si zaslouží důkladnou péči, a tak je zapotřebí upravit byt dle jeho potřeb. Samotné změny ale nespočívají pouze v nákupu dětského vybavení.

 

Ano, pořídit dětský nábytek, v podobě postýlky, skříně a posléze i jídelní židličky či stolečku, je určitě zapotřebí, ovšem jako první je na místě bezpečnost.

Bezpečné prostředí

Miminko v domácnosti je samo o sobě velkou změnou pro celou rodinu. Důležité je myslet hlavně na bezpečnost. Na naší ratolest by nemělo číhat žádné nebezpečí v podobě ostrých hran, otevřeného schodiště či zásuvek. Dobré tedy je pořídit nejrůznější pojistky, které zabrání případným úrazům. Co nevidět po narození se každé miminko začíná batolit, zkouší první krůčky a nebezpečí úrazu stoupá. Na druhou stranu odborníci nedoporučují přehnaný strach rodičů přenášet na děti. Sami časem zjistí, co bolí a co příště třeba už nezkusí.

Dětský nábytek

S bezpečností však úzce souvisí i zmiňovaná výbava dětského pokoje. Zapotřebí je pořídit nábytek, který bude mít například zaoblené hrany, popřípadě váš starý nábytek opatřit bezpečnostními pomůckami. Jako první po přinesení miminka do bytu je důležité mít připravenou postýlku. I přestože nebude mít miminko zpočátku svůj dětský pokojíček, bez postýlky se zaručeně neobejdete. Pokud váš byt nedisponuje velkým prostorem, pak ratolesti připravte alespoň hrací koutek. Ten by měl být doladěn k dokonalosti, samozřejmostí tedy jsou nejrůznější chrastítka a plyšová zvířátka.

Kromě dětského nábytku nezapomeňte například i na dětský jídelní set. I přestože se to může zdát jako za dlouho, brzy vaše děťátko začne sedět v židličce a těžko bude papat z dospělého talíře. Přeci jen i nejrůznější barevné a obrázkové motivy budou dítě motivovat k dalším krůčkům. Po přinesení miminka z nemocnice vše vypadá jako běh na dlouho trať, ovšem ani se nenadáte a už bude malému rok a více.

 

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.