Matrace 160×200 rozhodně přispěje k vašemu lepšímu spánku

zdroj: www.sxc.hu

Znáte také ty chvíle, kdy v noci na lůžku nemůžete oka zamhouřit, anebo se ve spánku převracíte sem a tam a ne a ne pořádně zabrat…? V důsledku deficitu dobrého spánku jste přecitlivělí a nesoustředění, dostavuje se špatná nálada, zhoršují se pracovní výkony, a podobně. První co vás většinou napadne je to, že s vámi není něco v pořádku a už si začínáte dělat starosti. Avšak na vině by mohla být „jenom“ vaše, ne právě nejnovější matrace. Uznejte sami, že tělo i mozek kvalitní odpočinek potřebuje – a také si ho jistě zaslouží, ovšem bez dobré matrace to nepůjde.

Matrace 160×200  cm je vhodná do lůžek (postelí) pro mladé páry – tedy jako dvoulůžko, nebo pro menší děti, které chcete nechat spát spolu v jedné posteli, anebo jako příležitostné dvoulůžko pro návštěvy, či jednoduše tam, kde není dost místa pro širší postel. Tam, kde je dostatečný prostor, lze uvedený rozměr využít jako luxusní jednolůžko.

Matrace 140 x 200 cm je dalším typem, který si můžete u nás obstarat. Tato šíře je určená především do pohodlného lůžka pro jednotlivce, nebo pro příležitostné přespávání.

Standardním rozměrem pro dvě osoby – tedy dvojlůžko, je matrace 180 x 200 cm. Tu by si měly pořídit zralejší dvojice, které potřebují k pohodlí kolem sebe širší prostor, neboť se ve spánku častěji převracejí, nebo třeba rodina s malými dětmi, které si velmi rády často „zalezou“ k rodičům pod peřinu a spí tam s nimi…, a to je pak každých pár centimetrů dobrých!

Ve všech třech uvedených rozměrech matrací můžeme nabídnout běžné levnější druhy matrací, ale také matrace zdravotní. Záleží jen na vašich požadavcích, potřebách, anebo finančních možnostech…

Součástí kvalitního lůžka pro dobrý spánek je tedy pevná postel, odpovídající rošty, matrace, případně chrániče matrací, zabezpečující lůžko především před tekutinami. Většina našich matrací je vhodná i pro alergiky.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.