Malířský postřikovač: Ideální pomocník, který nesmí v dílně chybět

Postřikovač Paint PRO 5, zdroj: postrikovac.cz
Postřikovač Paint PRO 5, zdroj: postrikovac.cz

Zimní měsíce jsou dobou, kdy se venkovní stavební práce přesouvají do interiérů. Rekonstruují se bytová jádra, renovují se podlahy a také se maluje. A právě při mnoha stavebních pracích oceníte malířské postřikovače. Poradíme, na co se soustředit při výběru postřikovače.

Malířský postřikovač výrazně zjednodušuje malování, natírání, rekonstrukci zdiva i renovaci dřevěných obkladů, nábytku či teras. Postřikovač umožňuje nanášet penetrační nástřiky, impregnaci, vodou ředitelné barvy i ochranné oleje.

Výhody malířského postřikovače

Největší výhodou je rychlá aplikace nátěru. Oproti natírání štětcem či malování válečkem umožňují malířské postřikovače nástřik barev mnohonásobně rychleji. Zároveň dochází k  přesnému a rovnoměrnému nanesení nátěru. Díky tomu nedochází k stékání nátěru a vytváření nadměrně natřených míst. Tím šetříte nejen barvy ale v konečném důsledku také finance.

Při práci s malířskými postřikovači oceníte jednoduchou obsluhu. Stačí vhodně namíchat barvu, nalít do plastové nádrže, kterou uzavřete, natlakujete a můžete začít s malováním.

Co správný postřikovač musí mít?

Při výběru postřikovače se soustřeďte na tři základní aspekty:

  • objem a materiál zásobníku nádrže
  • délku rozprašovací trubice
  • mechanismus tlakování

Ideální objem zásobníku postřikovače je 5 litrů. Důvod je jednoduchý. Nemusíte neustále dolévat barvu. Zároveň zcela naplněný postřikovač vás příliš nezatíží. Vhodným materiálem nádoby je plast. Je lehký, snadno čistitelný a odolný vůči olejům.

Optimální délka rozprašovací trubice se pohybuje okolo 40 cm. S trubicí se dobře pracuje, pohodlně dosáhne až na strop a přitom při práci na kratší vzdálenosti nepřekáží.

Tlakování malířských postřikovačů je většinou manuální. Existují ale i postřikovače tlakované kompresorem. Pro všechny běžná použití si vystačíte s manuálním tlakováním. To by mělo být vybaveno manometrem pro měření tlaku a bezpečnostním ventilem.

 Malířský postřikovač pro profesionály i kutily

Vhodným a odolným malířským postřikovačem je postřikovač Paint PRO 5. Postřikovač disponuje dostatečně velkým zásobníkem, je vybaven praktickým podstavcem, má ergonomicky tvarovanou rukojeť tlakování a dostatečně dlouhý rozprašovač. Přitom je postřikovač lehký. Zajímavostí je, že je vybaven vitonovým těsněním, které zaručuje dlouhou životnost mechanismu.

Postřikovač Paint PRO 5 používají k malování interiérů a nátěrům různorodých povrchů jak zkušení profesionálové, tak i kutilové. Postřikovač si právem zaslouží místo ve vaší dílně.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.