Malířský postřikovač: Ideální pomocník, který nesmí v dílně chybět

Postřikovač Paint PRO 5, zdroj: postrikovac.cz
Postřikovač Paint PRO 5, zdroj: postrikovac.cz

Zimní měsíce jsou dobou, kdy se venkovní stavební práce přesouvají do interiérů. Rekonstruují se bytová jádra, renovují se podlahy a také se maluje. A právě při mnoha stavebních pracích oceníte malířské postřikovače. Poradíme, na co se soustředit při výběru postřikovače.

Malířský postřikovač výrazně zjednodušuje malování, natírání, rekonstrukci zdiva i renovaci dřevěných obkladů, nábytku či teras. Postřikovač umožňuje nanášet penetrační nástřiky, impregnaci, vodou ředitelné barvy i ochranné oleje.

Výhody malířského postřikovače

Největší výhodou je rychlá aplikace nátěru. Oproti natírání štětcem či malování válečkem umožňují malířské postřikovače nástřik barev mnohonásobně rychleji. Zároveň dochází k  přesnému a rovnoměrnému nanesení nátěru. Díky tomu nedochází k stékání nátěru a vytváření nadměrně natřených míst. Tím šetříte nejen barvy ale v konečném důsledku také finance.

Při práci s malířskými postřikovači oceníte jednoduchou obsluhu. Stačí vhodně namíchat barvu, nalít do plastové nádrže, kterou uzavřete, natlakujete a můžete začít s malováním.

Co správný postřikovač musí mít?

Při výběru postřikovače se soustřeďte na tři základní aspekty:

  • objem a materiál zásobníku nádrže
  • délku rozprašovací trubice
  • mechanismus tlakování

Ideální objem zásobníku postřikovače je 5 litrů. Důvod je jednoduchý. Nemusíte neustále dolévat barvu. Zároveň zcela naplněný postřikovač vás příliš nezatíží. Vhodným materiálem nádoby je plast. Je lehký, snadno čistitelný a odolný vůči olejům.

Optimální délka rozprašovací trubice se pohybuje okolo 40 cm. S trubicí se dobře pracuje, pohodlně dosáhne až na strop a přitom při práci na kratší vzdálenosti nepřekáží.

Tlakování malířských postřikovačů je většinou manuální. Existují ale i postřikovače tlakované kompresorem. Pro všechny běžná použití si vystačíte s manuálním tlakováním. To by mělo být vybaveno manometrem pro měření tlaku a bezpečnostním ventilem.

 Malířský postřikovač pro profesionály i kutily

Vhodným a odolným malířským postřikovačem je postřikovač Paint PRO 5. Postřikovač disponuje dostatečně velkým zásobníkem, je vybaven praktickým podstavcem, má ergonomicky tvarovanou rukojeť tlakování a dostatečně dlouhý rozprašovač. Přitom je postřikovač lehký. Zajímavostí je, že je vybaven vitonovým těsněním, které zaručuje dlouhou životnost mechanismu.

Postřikovač Paint PRO 5 používají k malování interiérů a nátěrům různorodých povrchů jak zkušení profesionálové, tak i kutilové. Postřikovač si právem zaslouží místo ve vaší dílně.

 

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?