Lokální rekuperační jednotky: čistý vzduch v domácnosti bez stavebních úprav

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

V pasivních a nízkoenergetických domech je rekuperace vzduchu běžnou součástí. Technologie přispívá k efektivní výměně vzduchu v domácnosti a šetří tepelnou energie. Víte, že rekuperaci vzduchu můžete mít i ve svém domě? S lokálními rekuperačními jednotkami dokonce nebudete muset provádět žádné stavební úpravy.

 

Co je to rekuperace vzduchu?

Rekuperace vzduchu je technologií, která výrazně zvyšuje úsporu energií. Technologie slouží pro výměnu vzduchu v bytě, aniž by došlo k úniku tepla. Princip fungování je jednoduchý. Ohřátý vzduch na pokojovou teplotu, který je odváděn z místnosti, předá ve speciálním výměníku tepelnou energii čerstvému vzduchu, která přichází zvenčí.

Lokální rekuperační jednotka TX64, zdroj: www.turbovex.cz
Lokální rekuperační jednotka TX64, zdroj: www.turbovex.cz

Technologii zajišťuje domácnosti stále čerstvý vzduch bez ztráty tepla a zvyšování účtů za energie. Rekuperace vzduchu je vhodná také pro alergiky. Vzduchové jednotky mohou být vybaveny prachovými filtry, které úspěšně zachycují pyl a ostatní alergeny. Pozitivním vlivem je také snížená prašnost v bytě.

Rekuperace vzduchu je standardem při výstavbě pasivních a některých nízkoenergetických domů. Systém rekuperace ale můžete mít i ve svém domě. Bohužel pro dodatečnou instalaci klasických centrálních jednotek rekuperace je nutné po celém domě instalovat rozvody vzduchu. Řešení je drahé a pracné. Existuje ale efektivnější způsob v podobě lokální rekuperace do místnosti.

Lokální rekuperace Turbovex bez nutnosti stavebních úprav

U lokálních rekuperačních jednotek Turbovex odpadá nutnost instalovat rozvody vzduchu. Tím šetříte jak finance za materiál a práci, ale také místo, které je pro vzduchotechniku nutné. Vše se proto obejde bez stavebních úprav a bourání.

Lokální rekuperační jednotky Turbovex HOME jsou vysoce účinným druhem rekuperace vhodné do domů, bytů nebo do kanceláří. Rekuperační jednotky se podle typu instalují do okenních fasád, nebo přímo do venkovní stěny.

Princip fungování rekuperační jednotky TX64, zdroj: www.turbovex.cz
Princip fungování rekuperační jednotky TX64, zdroj: www.turbovex.cz

Obzvlášť dodatečná instalace jednotky Turbovex TX64 do venkovní stěny je nenáročná a rychlá. Jednotka umožní větrání s rekuperací vzduchu a také sníží vlhkost v místnosti. Tato rekuperační jednotka do bytu se podle potřeby instaluje do každé místnosti. Instalace se provádí zevnitř bytu, tudíž není nutní stavět venkovní lešení.

Předností rekuperační jednotky TX64 je nízká hlučnostpouhých 32 dB, vysoký výkon 64m3/h a nízká spotřeba 5,5 W. Výhodou je také vysoká účinnost. Jednotka dovede získat až 76 % zpětného tepla z odváděného vzduchu.

Rekuperační jednotky Turbovex tak výrazně zvyšují komfort a přispívají k čistšímu vzduchu v domácnosti. S rekuperací navíc snížíte energetickou náročnost a nevypouštíte teplo zbytečně ven.

Princip instalace

[vsw id=“126488740″ source=“vimeo“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.