Levné a prostorné bydlení pro celou rodinu

Zdroj: Obelix.cz
Zdroj: Obelix.cz
Tisíce mladých rodin bydlí v pronajatých bytech s převažujícím dispozičním členěním od 1+kk až 2+kk. Pro rodiny bez dětí je prostor vyhovující. Situace se změní, když se narodí první a druhé dítě, a hlavně, když děti vyrostou do školních let.

V těchto případech se byt stává malým a rodina se poohlíží po větším a prostorném bytě. Jenže byt nemusí být vždy tou vhodnou volbou. Zvláště, když chceme dětem poskytnout volnost ve hrách a nedržet je jen mezi stěnami bytu.

Příznivější alternativou k bytu je nízkoenergetická montovaná dřevostavba, která poskytne dostatek prostoru a soukromí pro všechny členy rodiny. Navíc díky prostorné zahradě si budou mít děti stále kde hrát.

 Nízkoenergetické dřevostavby

Výhodou montovaných dřevostaveb je téměř neomezená možnost, jak jednotlivé obytné moduly kombinovat a vytvářet tak jednotný celek domu. V případě potřeb, lze montovaný dům kdykoliv snadno rozšířit o další modul.

Mezi další přednosti patří rychlé dodací lhůty a snadná montáž. Pro představu výstavba jednotlivých modulů domu je hotová za zhruba dva měsíce. Následně pár dní zabere přeprava a montáž jednotek na stavební parcele. Bydlet ve svém, tak můžete už za několik měsíců.

Díky nízkoenergetické konstrukci jsou nepopíratelnou přednostní dřevostaveb nízké náklady za vytápění.

 Dispoziční členění

Dispoziční členění každého montovaného domu si můžete navrhnout podle vašich představ. Aby rozhodování bylo jednodušší, nabízejí stavební firmy několik vyprojektovaných konceptů.

Mezi profesionály s dlouholetou tradicí ve stavění dřevostaveb patří společnost Obelix, která nabízí několik druhů domů s různým členěním a stupněm výbavy.

Například dům z modulu L z nabídky firmy Obelix disponuje okolo 70 m2 obytné plochy se třemi prostornými pokoji, koupelnou kuchyní, prostornou chodbou a předsíní. Cena tohoto domu, jehož rozvržení můžete vidět na obrázku, s exteriérovou a interiérovou úpravou vyjde na 1 085 000 Kč. Za tak prostorný dům je to velmi dobrá cena.

Foto zdroj: Obelix.cz

Tím však možnosti nekončí. Budete-li si přát více pokojů, není problém přidat další modulovou jednotku, která dům podstatně zvětší. Jednotky lze umístit, jak na sebe, tak i vedle sebe. S montovanými jednotkami lze vytvářet elegantní a nevšední členění domu a dát tak stavebnictví nový rozměr.

Dodávaná dřevostavby mohou mít jak podobu holé konstrukce, nebo konstrukce s exteriérovou úpravou a obložením, případně komplet vybavené k bydlení. Snům o vašem prostorném bydlení již nemusí nic stát v cestě.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.