Lehké a mobilní vířivky: snadná přeprava, provoz i údržba

Vířivka Softub, zdroj: softub-spa.cz
Vířivka Softub, zdroj: softub-spa.cz

Vířivky mají blahodárný účinek pro naše zdraví. Nejenže tlumí bolest, uvolňují svaly a odbourávají stres, ale také pomáhají při nespavosti. Koupel ve vířivce je dokonalou relaxací, při které se uvolní tělo i mysl.

Jistě to možná sami znáte, když si přejete odpočinout ve vířivce v aquaparku. Je tam vždy plno a nikdo nechce své místo uvolnit. Nehledě na to, kolik se ve veřejné vířivce vystřídá lidí a jak voda v ní může být nehygienická.

Proto je lepší variantou vlastní domácí vířivka. Bohužel většinu lidí od koupě skeletové vířivky odradí její velká váha a s ní spojená komplikovaná přeprava a také umístění. Navíc po instalaci je tato vířivka nepřenosná.

Lehká vířivka Softub

Výbornou alternativou k těžké a nepřenosné skeletové vířivce je lehká a mobilní vířivka Softub. Její váha je podle zvoleného typu pouhých 20 kg – 45 kg. Díky tomu lze vířivku Softub snadno přemísťovat na různá místa. Navíc ji můžete umístit na zahradě, balkoně nebo terase posledního patra výškového domu.

Vířivka je určená pro interiér i exteriér. Výhodou je, že instalace bazénu nepotřebuje žádné stavební úpravy. Stačí vířivku umístit na rovný podklad nebo ji zapustit do země. Vodu ve vířivce lze ohřát až na + 40 oC a to i při venkovních mrazech.

Dalšími přednostmi vířivky Softub je její tichý chod, odolnost proti povětrnostním podmínkám a UV záření a energetická nenáročnost, jelikož k ohřevu vody vyžívá odpadní teplo z elektromotoru čerpadla. Křišťálově čirou a hygienicky čistou vodu zajišťuje ozonátor, který automaticky vodu upravuje.

Tři prostorné modely

Mobilní vířivky Softub existují ve 3 modelových provedeních. Nejmenší model Sportster 140 váží pouhých 20 kg a je určen pro 2 osoby. Střední řada Legend 220 pojme 3 – 4 osoby a váží 30 kg. Největší vlajková loď vířivek Softub Resort 300+ je určená až pro 6 osob a váží 45 kg. Všechny vířivky ohřejí vodu až na 40 oC. Poslední dva zmíněné modely jsou vybaveny elegantním LED osvětlením.

K vířivkám lze instalovat stylové dřevěné nebo ratanové obložení, které slouží jako vstup do vířivky a také jako odkládací plocha.

O kvalitě vířivých bazénů Softub svědčí pozitivní ohlasy zákazníků, kteří vířivky využívají celoročně. Koupání v bublající vodě se líbí také dětem, které v pohodlné a měkké vířivce mohou dovádět, aniž byste se báli, že uklouznou a uhodí se do hlavy. Vířivka je totiž vyrobena z polybond pěny, která je odolná, lehká a také pohodlná.

Může vás zajímat

Komentář: Odzvonilo plynovým kondenzačním kotlům? V Německu vláda omezuje jejich prodej, něco podobného se chystá i v Česku

Evropští zákonodárci hledají cesty, jak utnout vytápění plynem. Rozdíly mezi evropskou legislativou a efektivním způsobem vytápění popisuje Roman Švantner.