Krátkodobý pronájem se vyplatí i mimo sezónu. Co radí odborníci na Airbnb?

zdroj: www.letmeinn.cz

Přivyděláváte si krátkodobým pronájmem svého bytu přes Airbnb, ale zaznamenali jste výrazný propad příjmů mimo hlavní sezónu? V prvé řadě přijměte fakt, že v době, když se turisté do České republiky nehrnou v tak hojném počtu, je nižší zisk běžný. Ale znamená to, že by měla vaše nemovitost ležet ladem? Rozhodně ne! Zeptali jsme se odborníků z Letmeinn, jakými opatřeními lze zaujmout hosty i v „období sucha“.

Last minute ubytování

Chcete po hostech, aby se vám ozvali pár dní předem? Pokud svůj přístup přehodnotíte a budete mít byt v pohotovosti i pro zájemce o last minute ubytování, dosáhnete tím výrazného zvýšení celkové vytíženosti. Turistů preferujících tento způsob krátkodobého pronájmu je víc než dost a byli byste sami proti sobě, kdybyste před nimi zavírali dveře.

Ubytování na jeden den

Umožňujete hostům, aby se u vás ubytovali pouze na jednu noc? Že ne? Opět máte co měnit. Specialisté z Letmeinn mají s jednodenními pronájmy velmi dobré zkušenosti. Mnoha svým klientům vytvořili hlavní zdroj příjmů právě z této skupiny turistů.

Pronájem bytu přes Airbnb, zdroj: www.letmeinn.cz

Nebojte se slevit

Hosté na slevy slyší, tak jim je dopřejte. Airbnb i jiné portály umožňují nastavení speciálních cen pro jednotlivá období, čímž lze snadno zvýšit počet impresí a následných rezervací. Ve finále sice přijdete o určitou částku za nájemné, ale mnohonásobně se vám vrátí na větším počtu rezervací.

Airbnb není jediná platfoma

Portál Aibnb je sice největší, ale není zdaleka jediný. Registrujte svůj byt i na jiných zprostředkovatelských službách jako booking.com, homeaway či flipkey – i jejich prostřednictvím můžete nemovitost pronajímat po celý rok.

Nechte to na profesionálech

Vyzkoušeli jste všechno možné i nemožné, ale o krátkodobý pronájem vašeho bytu stále není velký zájem? Vaší poslední možností je spolupráce se specialisty – třeba s týmem zkušených odborníků z Letmeinn. Zajistí pro vás kompletní správu krátkodobého pronájmu a postarají se o to, aby si u vás hosté podávali dveře.

Další informace a kalkulaci správy krátkodobého pronájmu najdete na letmeinn.cz.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?