Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Krátkodobý pronájem se vyplatí i mimo sezónu. Co radí odborníci na Airbnb?

Krátkodobý pronájem se vyplatí i mimo sezónu. Co radí odborníci na Airbnb?

zdroj: www.letmeinn.cz

Přivyděláváte si krátkodobým pronájmem svého bytu přes Airbnb, ale zaznamenali jste výrazný propad příjmů mimo hlavní sezónu? V prvé řadě přijměte fakt, že v době, když se turisté do České republiky nehrnou v tak hojném počtu, je nižší zisk běžný. Ale znamená to, že by měla vaše nemovitost ležet ladem? Rozhodně ne! Zeptali jsme se odborníků z Letmeinn, jakými opatřeními lze zaujmout hosty i v „období sucha“.

Last minute ubytování

Chcete po hostech, aby se vám ozvali pár dní předem? Pokud svůj přístup přehodnotíte a budete mít byt v pohotovosti i pro zájemce o last minute ubytování, dosáhnete tím výrazného zvýšení celkové vytíženosti. Turistů preferujících tento způsob krátkodobého pronájmu je víc než dost a byli byste sami proti sobě, kdybyste před nimi zavírali dveře.

Ubytování na jeden den

Umožňujete hostům, aby se u vás ubytovali pouze na jednu noc? Že ne? Opět máte co měnit. Specialisté z Letmeinn mají s jednodenními pronájmy velmi dobré zkušenosti. Mnoha svým klientům vytvořili hlavní zdroj příjmů právě z této skupiny turistů.

Pronájem bytu přes Airbnb, zdroj: www.letmeinn.cz

Nebojte se slevit

Hosté na slevy slyší, tak jim je dopřejte. Airbnb i jiné portály umožňují nastavení speciálních cen pro jednotlivá období, čímž lze snadno zvýšit počet impresí a následných rezervací. Ve finále sice přijdete o určitou částku za nájemné, ale mnohonásobně se vám vrátí na větším počtu rezervací.

Airbnb není jediná platfoma

Portál Aibnb je sice největší, ale není zdaleka jediný. Registrujte svůj byt i na jiných zprostředkovatelských službách jako booking.com, homeaway či flipkey – i jejich prostřednictvím můžete nemovitost pronajímat po celý rok.

Nechte to na profesionálech

Vyzkoušeli jste všechno možné i nemožné, ale o krátkodobý pronájem vašeho bytu stále není velký zájem? Vaší poslední možností je spolupráce se specialisty – třeba s týmem zkušených odborníků z Letmeinn. Zajistí pro vás kompletní správu krátkodobého pronájmu a postarají se o to, aby si u vás hosté podávali dveře.

Další informace a kalkulaci správy krátkodobého pronájmu najdete na letmeinn.cz.

Může vás zajímat

Jak se zbavit vlhkosti na chalupě?

Vlastníte víkendovou chalupu? Jsou její zdi neustále vlhké? Vysvětlíme principy, jak se zbavit vzlínající vlhkosti v chalupě.