Komfortní, praktický a bezpečný: Takový je elektronický přístupový systém do domu

Elektronický přístupový systém, zdroj: ima.cz

Ostatní ho už mají dávno, jen vy stále musíte hledat klíče po kapsách. Přitom by stačilo vytáhnout mobil a přiložit ho ke čtečce…

Řeč není o ničem jiném než o moderním elektronickém přístupovém systému. Lidově řečeno o oblíbeném otevírání „na kartu“, kterou v poslední době nahrazuje čip nebo smartphone. Pokud se vám líbí představa, že se vchodové dveře otevřou, aniž byste museli otočit klíčem v zámku, nepřestávejte číst. Prozradíme vám základní vlastnosti systému a seznámíme vás s jeho největšími výhodami.

Příkladem kvalitního čipového přístupového systému, který je vhodný pro bytové domy i kancelářské objekty (do cca 15 dveří) je IMAporter Basic od českého výrobce Institutu Mikroelektronických Aplikací (IMA). Právě na něm lze velmi dobře prezentovat největší výhody a základní specifikaci daného řešení.

IMAporter Basic je základní, leč plnohodnotnou variantou. Nabízí dvě možnosti správy, a to prostřednictvím centrálního počítače umístěného v zabezpečeném objektu a administraci přes smartphone. Pro vývojáře byly prioritami vysoká úroveň zabezpečení identifikačních karet, jednoduchá obsluha s důrazem na přehledné uživatelské rozhraní aplikace a v neposlední řadě také možnost otevírání mobilním telefonem.

Elektronický přístupový systém, zdroj: ima.cz

Přístupový systém je možné propojit s centrálním počítačem přes USB či LAN. Vstupy fungují volitelně v online i off-line režimech.

Jak přístupový systém IMA funguje?

Oprávněné osoby si mohou vybrat mezi čipem a mobilním telefonem (mobilní přístupový systém využívá platformu OtevírejMobilem). Čtečky umožňují souběžné používání obojího, přičemž jak karta, tak čip komunikují se čtečkou skrze NFC technologii.

Otevírání dveří mobilem je možné také pomocí technologie Bluetooth Low Energy, která umožňuje přenos dat na vzdálenost několika metrů.

Administrátor může libovolně přidávat a mazat oprávněné identifikátory v administračním rozhraní aplikace. Čtečky v provedení IMAporter Basic disponují kapacitou až 2100 uživatelů a evidují 1000 posledních záznamů (průchodů). Asistence výrobce při správě systému samozřejmě není nutná – byl navržen tak, aby se ho rychle naučil ovládat i technicky méně zdatný uživatel.

Pokud uživatel ztratí čipovou kartu nebo mobilní telefon, správce jeho stávající identifikátor nahradí novým. V případě ztráty klíče by následovala výměna zámku a nezbytná duplikace nových klíčů pro všechny osoby oprávněné ke vstupu. V tomto směru je elektronický přístup mnohem komfortnější a šetří uživatelům čas i peníze.

Elektronický přístupový systém, zdroj: ima.cz

Napojení na kamerový systém

Elektronický přístupový systém do domu či kanceláře IMAporter Basic posouvá úroveň zabezpečení objektu zase o něco výše. Mimo jiné možností integrace kamerového systému umožňujícího snadnou identifikaci osob a perfektní přehled o dění ve společných prostorách.

Bližší informace o přístupovém systému najdete na www.ima.cz.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.