Klidný a ničím nerušený spánek

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Máte klidný a ničím nerušený spánek nebo se v noci neustále probouzíte a nemůžete si pořádně odpočinout? Víte, že vliv na spaní má nejen správný rošt s matrací ale také výběr přikrývky?

Přikrývky z umělých materiálů mohou být neprodyšné, tudíž se v nich lehce zahřejeme, ale přílišné teplo neprospívá kvalitnímu spánku. V půlce noci se zbudíme horkem a dále již špatně usínáme. To se může opakovat několikrát za noc, což neprospívá našemu spánku.

K lepšímu spánku jsou vhodné přikrývky z přírodních materiálů, které nemusí být tak lehké, jako syntetické přikrývky, které pořídíte v nadnárodních obchodních domech, za to ale vynikají vhodnými vlastnostmi, které umělé materiály nedokážou napodobit.

Dobrým příkladem jsou přikrývky z ovčí vlny, které jsou vzdušné a mají přirozenou schopnost regulace tělesné teploty. Přitom je ovčí vlna teplá a zabraňuje prochladnutí. I když jeovčí vlna přírodním materiálem, je vhodná pro alergiky i děti, jelikož její vlákna jsou obalena lanolínem, který odpuzuje nejrůznější parazity. Lanolín má také antistatické vlastnosti a díky tomu na ovčím rounu nelpí prach.

Přikrývky z ovčí vlny oceňují také sportovci a lidé s těžkou fyzickou námahou, jelikož v ovčím rouně se výborně uvolní svalové napětí a my tak můžeme mít hlubší spánek a vydatnou svalovou regeneraci.

 Bavlněné povlečení

Aby bylo usínání dokonalé, povlečeme ovčí přikrývky do bavlněného ložního prádla, které je taky vzdušné a příjemné na dotyk. Moderní ložní povlečení je navíc v mnoho krásných barevných provedeních, které dokonale sladíme s naším interiérem. Nabízí se široká škála jak abstraktních i geometrických vzorů, ale také květinových ornamentů, které vaší ložnici zjemní a navodí pocit uvolnění a pohody.

A pro naše nejmenší je dětské povlečení ze 100% bavlny se vzory jejich oblíbených pohádkových postav. Pro kluky to je hlavně Spidermna a vzory z filmu Auta. Holčičky naopak potěší Hello Kitty nebo Sněhurka.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.