Klidný a ničím nerušený spánek

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Máte klidný a ničím nerušený spánek nebo se v noci neustále probouzíte a nemůžete si pořádně odpočinout? Víte, že vliv na spaní má nejen správný rošt s matrací ale také výběr přikrývky?

Přikrývky z umělých materiálů mohou být neprodyšné, tudíž se v nich lehce zahřejeme, ale přílišné teplo neprospívá kvalitnímu spánku. V půlce noci se zbudíme horkem a dále již špatně usínáme. To se může opakovat několikrát za noc, což neprospívá našemu spánku.

K lepšímu spánku jsou vhodné přikrývky z přírodních materiálů, které nemusí být tak lehké, jako syntetické přikrývky, které pořídíte v nadnárodních obchodních domech, za to ale vynikají vhodnými vlastnostmi, které umělé materiály nedokážou napodobit.

Dobrým příkladem jsou přikrývky z ovčí vlny, které jsou vzdušné a mají přirozenou schopnost regulace tělesné teploty. Přitom je ovčí vlna teplá a zabraňuje prochladnutí. I když jeovčí vlna přírodním materiálem, je vhodná pro alergiky i děti, jelikož její vlákna jsou obalena lanolínem, který odpuzuje nejrůznější parazity. Lanolín má také antistatické vlastnosti a díky tomu na ovčím rounu nelpí prach.

Přikrývky z ovčí vlny oceňují také sportovci a lidé s těžkou fyzickou námahou, jelikož v ovčím rouně se výborně uvolní svalové napětí a my tak můžeme mít hlubší spánek a vydatnou svalovou regeneraci.

 Bavlněné povlečení

Aby bylo usínání dokonalé, povlečeme ovčí přikrývky do bavlněného ložního prádla, které je taky vzdušné a příjemné na dotyk. Moderní ložní povlečení je navíc v mnoho krásných barevných provedeních, které dokonale sladíme s naším interiérem. Nabízí se široká škála jak abstraktních i geometrických vzorů, ale také květinových ornamentů, které vaší ložnici zjemní a navodí pocit uvolnění a pohody.

A pro naše nejmenší je dětské povlečení ze 100% bavlny se vzory jejich oblíbených pohádkových postav. Pro kluky to je hlavně Spidermna a vzory z filmu Auta. Holčičky naopak potěší Hello Kitty nebo Sněhurka.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?