Kde pořídit kvalitní zakrývací plachty

Zakrývací plachty, Zdroj: www.peplachty.cz
Zakrývací plachty, Zdroj: www.peplachty.cz

Letní měsíce jsou jako stvořené pro práce na zahradě, rekonstrukce domů a nejrůznější stavební úpravy. Možná právě stavíte, potřebujete zakrýt bazén nebo zamezit pohledům sousedů do vašeho altánku. Poradíme vám, kde obstarat kvalitní zakrývací plachty a stínící sítě.

Praktické zakrývací plachty

Zakrývací plachty disponují širokou možností využití a žádné hospodářství, rodinný dům nebo chata se bez nich neobejde.

Potřebujete-li zakrýt před deštěm shrabané seno, naštípané dřevo, část rozestavěné budovy nebo provizorně zastřešit venkovní posezení či schovat po sezóně zahradní traktor všude využijete zakrývací plachty.

Problémem využitelnosti levných krycích plachet z nejrůznějších hobby marketů je jejich nízká pevnost a odolnost. Plachty z obchodních řetězců jsou mnohdy na jedno použití. Jakmile jsou vystaveny delšímu slunečnímu záření, materiál zkřehne a začne se snadno trhat. Tomu však může být konec. Nakupovat lze totiž výhodně, a přesto kvalitně. Řešením jsou krycí plachty od tuzemských výrobců.

Jedním z nejkvalitnějších výrobců je česká firma Plachty Štěpáník, která vyrábí zakrývací a stínící plachty téměř 20 let. Zakrývací Plachty z produkce Plachty Štěpáník jsou vyrobeny z tkaného polyetylenu a vynikají vysokou pevností a celkovou odolností vůči protrhnutí. Plachty jsou nepromokavé, odolné proti UV záření, kyselinám a alkáliím a výborně snáší tepelné rozpětí od + 85 oC až po – 50 oC. Navíc jejich cena se příliš neliší od velkých řemeslných řetězců. Jednotková cena zakrývacích plachet je pouhých 64,- Kč/m2. Za to kvalita provedení je oproti plachtám z hobby marketů nesrovnatelná.

 Stínící sítě pro větší soukromí

V sortimentu firma Plachty Štěpáník nalezneme také stínící sítě, které stejně jako zakrývací plachty mají všestranné využití.

Závěsné stínící sítě jsou skvělým prostředkem, jak zastínit tenisové kurty, dětská hřiště nebo jak jednoduše zamezit pohledům sousedů na vaši zahradu. Využití naleznou také v okolí skleníků nebo jako stínění v altánku. Sítě jsou vyráběny v přírodní zelené barvě, která dokonale splývá s okolní přírodou.

Síť se snadno uchytí na plot pomocí silonové šňůry a utkaných ok po okrajích sítě, které zajišťují stabilní upevnění i za silného větru.

Stínící sítě nefungují jen jako bariéra před pohledy zvědavých sousedů, ale také efektivně stíní a chrání před UV zářením, což na venkovních sportovištích jen oceníte. Sítě dosahují neuvěřitelné stínovosti až 90 %, přitom jsou vzdušné a nebrání přirozenému profukování vzduchu.

Stínící síť, zdroj: www.peplachty.cz
Stínící síť, zdroj: www.peplachty.cz

Kvalitní česká výroba

Velkou výhodou české výroby je možnost nechat si na zakázku vyrobit jakýkoliv atypický rozměr. Plachty si můžete objednat telefonicky během pracovního týdne od 7:30 do 15:30, přes internetový poptávkový formulář nebo navštívit výrobnu v obci Chvalčov nedaleko Bystřice pod Hostýnem.

Veškerý sortiment z výroby plachet Štěpáník, je expedován do druhého dne. Při zakázkové výrobě se doba expedice prodlužuje na 10 dnů. Rychlost, kvalita a spokojenost zákazníka je pro Plachty Štěpáník na prvním místě.

Až budete potřebovat novou plachtu na stavbu, zahradu nebo na přikrytí bazénu, jděte tam, kde si vás budou vážit a kde pořídíte kvalitní výrobek s dlouhou životností.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.