K čemu poslouží mobilní oplocení při stavbě a rekonstrukci domu?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Stavíte rodinný dům? Provádíte výkopy kolem chalupy? Potřebujete zabezpečit staveniště? Využijte mobilní oplocení, která vymezí stavební prostor, zabezpečí staveniště a ochrání stavební materiál před krádeží.

Vymezení stavebního prostoru

Ať už stavíte rodinný dům, provádíte větší rekonstrukci chalupy nebo realizujete jiné stavební práce, je vždy vhodné vymezit stavební prostor. Vymezením dáte jasně najevo, kde se nachází veřejná komunikace, a kde staveniště, na kterém probíhají stavební práce. Staveniště lze vymezit jak reflexní páskou, tak i mobilním oplocením. Zatímco páska se relativně snadno překoná, mobilní stavební oplocení vytváří jasně danou zábranu.

Zabezpečení staveniště proti nepovolaným osobám

Vymezení staveniště se provádí především z důvodu zabezpečení stavebního prostoru. Na stavbě se totiž pohubují pracovní stroje, vyčnívá stavební materiál, hrozí pád materiálu či nářadí z výšky. Všechny tyto faktory představují pro neproškolené osoby riziko úrazu. Z těchto důvodů se nesmí na stavbách pohybovat nepovolaná veřejnost. Mobilní ploty nejenže vymezí stanoviště, ale zároveň zamezí průchodnosti nepovolaným osobám.

Ochrana proti krádežím stavebního materiálu

V neposlední řadě oplocení staveniště zvyšuje ochranu stavebního prostoru před vniknutím zlodějů a krádežemi stavebního materiálu. Každá překážka, která odděluje veřejnou komunikaci od staveniště je dobrá, neboť komplikuje nepozorovaný přístup na staveniště. Pokud navíc použijete stavební ploty s výplní, které jsou neprůhledné, skryjete nepořádek na staveništi před zraky kolemjdoucí veřejnosti.

Výhody mobilních plotů

  • Rychlá stavba.
  • Lehká přemístitelnost.
  • Vymezení staveniště.
  • Ochrana materiálu proti krádeži.

Mobilní oplocení je lze koupit i pronajmout. Pokud uvažujete o krátkodobém využití, vyplatí se rozhodně pronájem mobilního oplocení. Čeká-li vás časově náročná stavba, případně přejete si pozemek vymezit na několik let, do doby než postavíte klasický plot, je vhodné zvážit nákup mobilního oplocení. A jakmile stavební plot nebudete potřebovat, jednoduše nabídnete mobilní oplocení na prodej.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.