Jednoduché, spolehlivé a efektivní. Takové je řízené větrání inVENTer

zdroj: www.inventer.cz

Význam výměny vzduchu v místnosti není radno podceňovat. Nebudete-li pravidelně a dostatečně větrat, způsobíte si tím nepříjemné zdravotní problémy a nechtěně podpoříte vznik plísní. Na druhou stranu však protopíte mnohem více peněz, protože spousta tepla „uteče oknem“. Jak dilema elegantně vyřešit? Vsaďte na moderní technologie a vložte svou důvěru do systému řízeného větrání.

 

Na jakém principu řízené větrání funguje?

Řízené větrání neprobíhá otevřenými okny, ale prostřednictvím speciální větrací jednotky zabudované ve zdi. Zařízení zajišťuje výměnu vzduchu (intenzitu si nastavíte dle vlastního uvážení) a zároveň se stará o rekuperaci neboli zpětné získávání tepla.

Proč zvolit decentrální systém?

Systémy pro řízení větrání lze z hlediska (ne)přítomnosti rozvodů vzduchu rozdělit na centrální a decentrální. Výhody decentrálního systému jsou zjevné – realizace je výrazně levnější a méně náročná. Větrací jednotky fungují nezávisle na sobě a v případě poruchy jedné z nich mohou ostatní bez problémů fungovat dál.

Inovativní řešení inVENTer

Vybrat konkrétní decentrální systém není snadné. Anebo ano? Velmi dobrému jménu se těší technologie značky inVENTer. Pravidelné nezávislé testy dokazují, že si zařízení dnes již tradičního německého výrobce drží vysoký standard, a navíc jde ruku v ruce s nejnovějšími trendy.

Větrací systém inVENTer jsou velmi tiché, mají atraktivní design a nabízí zpětný zisk tepla s efektivitou až 91 %. Představují chytré východisko pro každého, kdo hledá způsob, jak předejít vzniku plísní a kumulaci bakterií. Nové ovládací technologie umožňují pozastavení systému – například v době usínání. Díky integrovaným filtrům je přiváděný vzduch vysoce hygienický – neobsahuje prach ani pyl.

Bližší informace o řízeném větrání najdete na inventer.cz. V nabídce českých specialistů na německé technologie navíc najdete také praktický odtahový ventilátor, který vám přijde vhod nejen v koupelně.

Může vás zajímat

Dřevěná, nebo vinylová podlaha? Poradíme vám s výběrem

Pokud vás čeká rekonstrukce interiéru, zaměřte se kromě jiného i na podlahové krytiny v jednotlivých místnostech. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší dřevo a vinyl.