Jakou techniku využít pro svařování kovů a plastových trubek?

Svařování kovů v ochranné atmosféře, zdroj: pixabay.com

Potřebujete svařit nalomenou železnou motyčku? Přejete si zpevnit kovový regál? Nebo se chystáte na opravu plastového vodovodního potrubí? Šikovný kutil zvládne většinu prací svépomocí. Důležité jsou však zkušenosti i správné nástroje. Vysvětlíme, jaké svářečky využijete na svařování kovů i na svařování plastového potrubí.

Hobby i profesionální svařování kovů

Přejete si čas od času v dílně svařit rozbité kovové nářadí, přivařit panty na branku nebo si vyrobit kovové konstrukce na zahradu? Tyto i další zámečnické práce zastanou moderní svářecí invertory, které ke svařování využívají stejnosměrný proud. Invertorová svářecí technika vyniká malými rozměry, nízkou hmotností a vysokou účinností při nízké energetické náročnosti. Zároveň lze invertorové svářečky využít k různým svářecím metodám, například MMA a TIG. Díky tomu je invertorová svářečka téměř nepostradatelná v domácích i průmyslových dílnách a na stavbách.

Svařování v ochranné atmosféře

Pokud chcete dosáhnout vysoce kvalitního svařování kovů bez vzniku malých trhlin a mikroskopických vnitřních defektů, pak využijte svařování v ochranné atmosféře. Tato svařovací technika je označována zkratkami MIG (Metal Inert Gas) pro svařování s inertním plynem a MAG (Metal Activ Gas) pro svařování s využitím aktivního plynu. K svařování v ochranné atmosféře se používají plyny jako argon, helium nebo oxid uhličitý (CO2). Samotný oxid uhličitý se používá zřídka, většinou se jedná o kombinaci argonu s CO2. K tomu je nutná svářečka CO2, která umožňuje napojení obou plynů.

Výhodou svařování v ochranné atmosféře je jak vyšší kvalita svárů i poloautomatické podávání svařovacího drátu. Tyto svářečky se vyplatí především profesionálům z oborů stavebnictví, kovoobrábění a strojírenského průmyslu.

Domácí svařování plastových trubek

Zcela odlišný typ svařování představují svářečky na plastová potrubí. Ty jsou praktickým pomocníkem při opravě nebo nové realizaci plastových vodovodních rozvodů. Svářečka na plast umožňuje zhotovení nerozebíratelného a těsného spoje prostřednictvím zahřátí plastového potrubí a navazujících dílců v podobě kolen a nejrůznějších spojek. S trochou praxe a šikovnosti lze opravy vodovodní soustavy zvládnout svépomocí.

Svářecí techniku vybírejte pečlivě

České i zahraniční svářecí invertory, svářečky pro svařování v ochranné atmosféře, svářečky na plasty stejně jako svářecí kukly, svářecí dráty a další spotřební materiál poskytuje prodejce svářecí techniky Svartop.cz. V široké nabídce si můžete vybrat a vzájemně porovnat jednotlivé produkty, které budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Prohlédněte si nabídku a vyberte si tu pravou svářecí techniku do vaší dílny.

Zařiďte si dílnu kvalitním vybavením a vyberte si na www.svartop.cz spolehlivý a výkonný svářecí invertor.

Může vás zajímat

Jak nastavit zálohy při změně dodavatele energií?

Při změně dodavatele by spotřebitelé měli zvážit nastavení vyšších záloh, aby jejich vyúčtování neskončilo vysokým nedoplatkem.