Jaké záclony a závěsy jsou trendy

Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Uvažujete o změně vašeho bytu, ale rádi byste dali přednost takové inovaci, která nezabere moc času a peněz? Pak vsaďte na záclony a závěsy. Uvidíte sami, jaké divy dokáže s Vaším pokojem udělat takový kus správně vybrané látky.

Mnoho mladých lidí dnes dává přednost žaluziím před záclony. Ovšem nic váš pokoj tak nezútulní a nezosobní, jako správně zvolené záclony a závěsy. Módní trendy jsou i v tomto směru zcela benevolentní a nechcete přeci, aby vám sousedi večer koukali přímo do talíře.

Praktické rady na začátek

  1. Závěsy jdou ruku v ruce se záclonami. Tvoří nerozlučnou dvojici, která vám doladí interiér k dokonalosti.
  2. V zimě preferujte kratší záclony, aby vám nezasahovaly do topení a nebránily tak v proudění tepla.
  3. Pokud jste si pořídili příliš dlouhou záclonu nebo závěs, pak nezoufejte! Vyzkoušejte nažehlovací lemovací pásku a zkraťte si je dle vašich potřeb.
Zdroj: sxc.hu
Zdroj: sxc.hu

Nebojte se barev a vzorů

Při vybírání závěsů zohledněte vybavení vašeho pokoje a barevnost vašich zdí. Máte-li spíše střídmější interiér, pak se nebojte extravagantnějších barev a vzorů. Dáte-li přednost závěsům tmavší barvy, potom závěsy zároveň dostanou kromě funkce estetické i funkci zatemňovací. Při správně zvoleném materiálu a barvě mohou vaše závěsy fungovat jako žaluzie. V letních parních dnech budou mí tak sluneční paprsky do vašeho bytu vstup zakázán.

Co se záclon týká, pak vybírejte opatrně. Mějte na paměti, že záclonu máte roztaženou stále, zatímco závěsy zatahujete pouze navečer či v teplých dnech. Nebraňte se tedy nejrůznějším radám o tom, jak vybrat záclony.

Někdy méně znamená více. Ano, i v případě záclon platí toto zlaté pravidlo. Jednoduchou bílou záclonu stačí rozrazit barevným závěsem, který ji dodá na originalitě.

Pokud víte, že závěsy nikdy nebudou zdobit vaše okna, potom se poohlédněte i po barevné zácloně. Dejte však pozor na temné a syté barvy. Přednost dejte raději světlejším odstínům, které budou ladit s vaším interiérem.

Krajkové záclony už vyšly z módy, proto přenechejte tento vzor spíše venkovským stavením a vaší chalupě.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.