Jak zajistit fasádám dlouhou životnost a odolnost?

Pro každý rodinný dům je fasáda vizitkou. Už podle jejího vzhledu si všichni dělají první názor o vašem bydlení. Udržovat ji v perfektním stavu je tedy z hlediska elegance a také efektivity bydlení velmi důležité. Žádná fasáda na rodinném domě nevydrží v původním stavu věčně. Existují ale způsoby, jak fasádu ochránit před stárnutím a prodloužit dobu jejího elegantního vzhledu. Když chcete, aby vám něco dlouho vydrželo, je zapotřebí o to pečovat. U fasád to platí také.

Fasády stárnou a potřebují péči

Fasády musí celoročně odolávat mnoha nástrahám, jako jsou vnější vlivy, UV záření, mrazy, kyselé deště, prach a pyly. Každá fasáda tedy zvětrává, objevují se v ní mikroskopické i větší trhlinky, usazují se v ní nečistoty, houby a mechy. Ideální variantou, jak pečovat o fasádu je zabránit nečistotám, aby se na fasádě usazovaly. Stačí jen najít správné nátěry fasád. Nátěrů existuje hned několik. Pro správné provedení doporučujeme kontaktovat specializovanou firmu. Každá fasáda totiž vyžaduje jiný nátěr a firmy dokáží vybrat ten správný na základě svých zkušeností. Jak má vypadat specialista v tomto oboru? Můžete se podívat ZDE.

Zdroj: www.cisteni-fasad-ars.cz
Zdroj: www.cisteni-fasad-ars.cz

Jako základ nátěry proti plísním

Na fasádě se neustále usazují pyly, mechy a organické sloučeniny. I mikroskopické organické sloučeniny mohou mít v celkovém důsledku na kvalitu fasád velký vliv. Často jsou mechy, houby a jiné mikroorganismy příčinou plísní na fasádách. Vhodnou variantou je tedy nátěr proti plísni. Hlavní funkcí nátěru je zničení stávajících plísní a zabránění vzniku dalších.

Zdroj: www.cisteni-fasad-ars.cz
Zdroj: www.cisteni-fasad-ars.cz

Ochrana proti vlhkosti

U fasád, zejména starších, je také velmi důležitým druhem nátěru ochranný nátěr proti vlhkosti. Starší fasády jsou k vlhnutí velmi náchylné a vlhkost mnohdy nezůstává jen na vnější schránce domu, ale postupuje i do interiéru. Výsledkem jsou nevzhledné mokré skvrny – mapy. I tyto problémy mohou být vyřešeny nátěrem. Vhodnou volbou v současnosti je hydrofobní nátěr s účinky odpuzování vody a vlhkosti.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.