Jak vybrat kvalitního dodovatele plastových oken?

Rodinný dům s plastovými okny od Bohemia Plast Group. Zdroj: www.bohemiaplast.cz
Rodinný dům s plastovými okny od Bohemia Plast Group. Zdroj: www.bohemiaplast.cz

Léto už je pomalu za námi. Rána začínají být chladná a kalendář nám jasně ukazuje, že dětem se prázdniny pomalu ale jistě blíží ke konci.

Spousta z nás se už začíná připravovat na zimu. A jedním z hlavních bodů nás všech je zajistit si teplo domova. Pro někoho samozřejmost, pro jiné spousty práce. Proto než začneme nakupovat dřevo a uhlí, nebylo by lepší zamyslet se nad zateplením našeho bytu?

Často si to ani neuvědomujeme, ale o teplo se připravujeme my sami. Nedostatečná izolace domu či stará dřevěná okna nám mohou pěkně pokazit teplé zimní večery. Tepelná energie z domu uniká několika cestami. Jedny z největších energetických ztrát jsou způsobeny právě špatně izolovanou střechou a netěsnými okny. Výrazné ztrátě energií zamezí vhodně zvolená plastová okna.

Výhod těchto oken, které má již většina domácností, je nespočet. Nejen že vám konečně přestane unikat teplo, ale dokonce se i zlepší kvalita vašeho spánku. Plastová okna mají totiž mnohem lepší těsnění. Takže se můžete rozloučit s hlučnými ulicemi, které vám nedali dlouhé noci spát.

V bytech se často potýkáme také s obtěžujícím zvukem z chodby bytové domu. Ať se již jedná o jedoucí výtah, odemykání dveří sousedních bytů nebo právě věčně vybavující sousedky na chodbě, všechny vnější zvuku nás ruší a ubírají na pocitu soukromí.

Většímu komfortu přispívají plastové vchodové dveře, které vynikají výbornými izolačními vlastnostmi.

Při výběru dodavatele oken  a dveří pečlivě vybírejte

Při výběru oken si dejte dobrý pozor na podvodné firmy. Nikdo přece nestojí o nekvalitní a drahou práci, které se nám dnes dostává čím dál častěji. Důležité je najít si prověřenou firmu s pravdivými referencemi.

Samozřejmostí tedy nás všech by měly být recenze. Ať už od vašich příbuzných či známých nebo z internetových diskuzí. Rozhodně byste žádnou kritiku neměli brát na lehkou váhu. Investice do plastových oken je na několik let dopředu, a proto výběr kvalitní firmy nepodceňujte.

Seriózní firmu poznáte podle několika faktorů. Nestačí, že společnost jen instaluje samotná okna, která mnohdy levně nakoupí v zahraničí. Správná firma poskytuje komplexní služby od profesionálního zaměření, které bývá většinou zdarma, přes vyhotovení cenové nabídky, ale hlavně si plastová okna sama vyrábí, což zaručuje maximální kvalitu. Aby toho nebylo málo, ověřené firmy vyrobená okna dopraví na místo instalace, demontují stará okna, zajistí odvoz odpadu a profesionálně nová okna nainstalují.

Český výrobce oken Bohemia Plast Group

Ověřeným dodavatelem plastových oken je jeden z největších výrobců v česku, společnost Bohemia Plast Group s.r.o., která se výrobě plastových oken, dveří a garážových vrat věnuje od roku 1995. Za dlouho dobu existence dodal Bohemia Plast své produkty tisícům spokojených zákazníků.

O kvalitě provedení svědčí také garantované záruční doba. Na veškerá plastová okna stejně jako na plastové dveře je poskytována záruka 10 let.

Proč je vhodné zvolit výměnu starých oken za nové?

Výhodou plastových oken je nejen snížení úniků tepla, ale také snížení hluku. Prostor mezi skly je vyplněn inertním plynem, většinou argonem, díky kterému plastová okna neodvádí do venkovního okolí teplo.

Další bezespornou výhodou je minimální údržba. U mytí plastových oken se již okna nerozšroubovávají, abyste dobře umyli tabule skla. Plastové okno stačí jen zevnitř a zvenku klasicky otřít vlhkým hadrem a skleněné tabule. Důležitým faktorem, na který se mnohdy nehledí, je fakt, že plastová okna nemůžeme čistit prostředky na bázi alkoholu! Tudíž si dávejte dobrý pozor, jakým přípravkem okna čistíte. Nejlepší je čistá voda a utěrka z mikrovlákna. Popřípadě s přidáním trochu šetrného mycího prostředku. Jen tak Vám okna vydrží v krásném stavu po dlouhá léta.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.