Jak vybrat kvalitní stavební firmu? Poradíme vám!

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Vybrat si kvalitní svatební firmu není snadné. Důležité je při výběru zohlednit mnoho faktorů. Většinou dům či jinou stavbu požadujeme rychle a za rozumnou cenu. Ne vždy je ale vhodné se upínat jen na tyto dva parametry. Stavební firma musí splňovat mnohem více, než jen být rychlá a levná.

Jak vybrat stavení firmu? Rozhodovat se podle referencí? Zvolit tu nejlevnější? Nebo dát přednost té nejrychlejší? Pojďme se na důležité parametry, které je nutné zohlednit při výběru podívat.

Před výběrem mějte jasno o požadavcích

Před tím, než začnete poptávat stavební firmu, mějte jasno v základních věcech, jako je přesné zadání vaší zakázky a termín realizace. Pokud si v těchto ohledech netroufáte, pak se obraťte na zkušenější, kteří vám poradí, v jakém časovém horizontu je možné vaše požadavky stihnout.

POZOR: Pamatujte na roční období. Obecně vzato je vhodnější stavět přes léto. V zimě je potřeba počítat s více náklady, a to především na topení.

Stavební firma jako celek nebo jednotlivec

Vybírat můžete ze stavebních firem, které vám postaví dům od základů až po střechu. Stejně tak jsou na trhu společnosti, které nedisponují vlastními zaměstnanci. Odborníky na danou práci vždy najímají. V některých případech mohou firmy bez svého zázemí konkurovat nižší cenou.

POZOR: Nižší cena nemusí být vždy výhodou. Stabilní stavební firmy zas mohou být zárukou sjednocenosti a kvality a snazšího jednání při reklamaci.

Důvěřuj, ale prověřuj a reference nepodceňuj

Prověřená stavební firma nepředstavuje jen doporučení od známého. Renomované firmy se mohou pyšnit nejrůznějšími certifikáty a oprávněními. Důvěryhodná firma připraví harmonogram prací a na většinu z nich využije své kmenové zaměstnance. Dále je vhodné se při výběru poptat známých a v okolí se podívat již po zrealizovaných stavbách.

POZOR: Reference si zjišťujte od lidí až po delší době. Opravdová spokojenost či opak se dá zjistit až s odstupem času.

TIP: Hledáte-li stavební firmy v Ústí či v okolí Chomutova, pak vyzkoušejte společnost ABS Bílina. Ta nejen, že na trhu působí již 22 let, ale nabízí také kompletní stavební práce.

 

Může vás zajímat

Dřevěná, nebo vinylová podlaha? Poradíme vám s výběrem

Pokud vás čeká rekonstrukce interiéru, zaměřte se kromě jiného i na podlahové krytiny v jednotlivých místnostech. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší dřevo a vinyl.