Jak správně vybrat podlahu, aby dlouho vydržela a oživila interiér?

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, je podlahová krytina jedním z nejdůležitějších prvků, který se podílí na celkovém vzhledu bytu. A protože novou podlahu nevybíráme každý den, je nutné kromě designu zohlednit především vlastnosti jednotlivých materiálů.  Uvážlivý výběr se totiž v budoucnu vyplatí.

Soustřeďte se na vlastnosti podlahy

Úplně prvním krokem při výběru nové podlahy je výběr ideálního materiálu. Pomůže, když si nejdříve uvědomíte, co od podlahy očekáváte. Má mít vysoký kročejový útlum? Nesmí chladit? Musí mít přírodní vzhled? Je vhodná pro podlahové topení?  Zodpovězení základních požadavků pak výrazně ulehčí samotný výběr materiálů.

Nejpoužívanější podlahové krytiny

Výběr dostupných interiérových podlahových krytin je rozmanitý. Od dřevěné podlahy, přes keramickou dlažbu a kamenné koberce, až po vysoce odolné vinylové a laminátové podlahy. My si však představíme vlastnosti třech nejpoužívanějších podlah.

Dřevěné podlahy vynikají přírodním vzhledem, vůní a jedinečnou strukturou. Podlahy ze dřeva jsou ale měkčí, jsou náchylné k poškrábání a vyžadují pravidelnou údržbu.

Laminátové podlahy představují vhodnou alternativou k dřevěným podlahám. Laminátová podlaha je levnější a vyniká lepšími vlastnostmi. Podlaha není náchylná na poškození, snadno se čistí a kromě běžného vytření nevyžaduje žádnou speciální péči.

Vinylové podlahy vynikají pružností, vysokou odolností i širokou škálou dekorů, které do nejmenších detailů dovedou imitovat například dřevěné podlahy v podobě jednotlivých předělových spár. Materiál je příjemný na dotek, není chladný a výborně absorbuje otřesy a hluk.

Široký výběr všech třech zmíněných podlahových krytin včetně odborného poradenství nabízí podlahy České Budějovice zastoupené jihočeským prodejcem Interier Servis CB.

Při výběru dekoru se neunáhlete

Jakmile máte jasnou představu o vhodném materiálu, začněte vybírat dekor a barevné odstíny. Do malých místností jsou ideální světlé odstíny, které místnost rozšiřují. Do velkých místností a hal se nemusíte obávat použít tmavých odstínů. Pozor dejte také na směřování vzoru. Podélná struktury napříč místnost opticky rozšiřuje, zatímco podélná pokládka místnost prodlužuje. To není příliš ideální například pro malé úzké pokoje.

Samotného rozhodování se ale příliš neobávejte, veškeré dotazy ohledně vinylové podlahy České Budějovice a dalších materiálů vám ochotně zodpoví v prodejně Interier Servis CB v Českých Budějovicích.

Na pokládku si přizvěte odborníky

Neméně důležitým rozhodnutím je otázka samotné pokládky. Provést pokládku svépomocí nebo pozvat firmu?

Jelikož podlahu vybíráme na další časový horizont, je nejlepší si na pokládku pozvat odborníky. Zkušení podlaháři nejenže provedou odbornou pokládku a instalaci lišt, ale zároveň podklad dokonale vyrovnají.

Při nákupu laminátové, vinylové či dřevěné podlahy České Budějovice zároveň vybírejte prodejce, který vám nabídne vyšší přidanou hodnotu. Tím je především odborné poradenství, ale také zajištění profesionální pokládky. Pokud tedy hledáte odborníky na trhu podlahových krytin, dveří, ale také oken, neváhejte se obrátit na Interier Servis CB.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.