Jak se zbavíte graffiti nejen na fasádě? Sami to raději nezkoušejte…

zdroj: ars.cz

Vaše noční můra se stala skutečností a při návratu domů se vám naskytl pohled na posprejovanou fasádu? Kdyby byla sousedova, možná byste se pozastavili nad uměleckou hodnotnou graffiti. Bohužel jde o váš majetek, takže jakékoliv zmínky o umění nechcete ani slyšet… Ale co si s mistrovským dílem místního „Picassa“ počít? Fasádu můžete vyčistit svépomocí, nebo se obrátit na odborníky. 

Čištění fasády svépomocí nemusí dopadnout dobře

Vyčistit povrch od spreje přece nemůže být složité. Alespoň to tvrdí prodejci speciálních přípravků na odstranění graffiti. A mají pravdu – pro zkušené odborníky je to každodenní rutina. Zanalyzují typ povrchu a určí vhodný technologický postup (obvykle pískování). Vy bohužel takové zkušenosti a znalosti nemáte, a už vůbec ne špičkové stroje, které malůvky odstraní co možná nejšetrněji.

zdroj: ars.cz

Pouhé přemalování graffiti fasádní barvou nebude stačit – barvy ze sprejů budou prosvítat a výsledek nebude vypadat dobře. Použitím nevhodně zvoleného rozpouštědla můžete situaci zhoršit. Risknete to?

Jak pracují profesionálové?

Vzhledem k náročnosti čištění poškozených povrchů není divu, že se na tuto činnost některé firmy úzce specializují. Ke špičce patří technici z AXIOM REAL – společnosti, která se v oboru pohybuje řadu let a spolupracují s ní státní organizace i památkáři.

Rozhodnete-li se pro odborné odstranění graffiti, nebudete litovat. Po domluvě se k vám dostaví technik, který po analýze provede vzorové čištění menší plochy. Nezaplatíte ani korunu a budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Bude-li se vám výsledek zamlouvat, domluvíte se na dalším postupu.

[vsw id=“DOkfkLYTFCk“ source=“youtube“ width=“425″ height=“280″ autoplay=“no“]

Jak se odstraňují graffiti již víte, ale jak se proti němu bránit? Řešení představují antigraffiti nátěry, o kterých si můžete přečíst na ars.cz.

Může vás zajímat

Vlastníte restauraci? Správně zvolený textil vám zařídí spokojenější zákazníky

Hledáte kvalitní a levné textilie pro restaurace, pohostinství a gastro provozy? Poradíme vám, kde nakoupit ubrusy, prostírání a další doplňky do restaurací.