Jak se zbavit graffiti na vašem majetku?

Zdroj: Graffiti.cz
Zdroj: Graffiti.cz

Graffiti je problém, který se v naší republice drží už několik desítek let. Ačkoliv se stále více měst snaží sprejerům nabídnout oficiální plochy pro kresbu, bohužel ještě stále je populárnější spíše nezákonná stránka sprejerství. Tedy malování po soukromém majetku, který k tomu není určený. Graffiti se tak stále objevuje na fasádách, na zídkách, na vratech, ale i na autech, přívěsech a mnoha dalších prostorech. Co dělat, když se graffiti objeví i na vašem majetku?

Vlastními silami se zbavíte maleb jen těžko

Bohužel většina sprejerů nevytváří nádherné kresby, které byste si na svém majetku chtěli nechat, ale jen nápisy nebo symboly. A těch se chceme ze svého majetku co nejrychleji zbavit. Pokud se budete o vyčištění zdi od graffiti pokoušet sami, máte jen velmi malou šanci na dokonalý výsledek. Bez odborných přípravků a bez profesionální technologie buďto nedokážete vyčistit povrch důkladně a graffiti tam stále budou znatelné nebo dojde k poškození podkladu. Pro dokonalé odstranění je tedy zapotřebí kontaktovat specialisty.

Zdroj: Graffiti.cz
Zdroj: Graffiti.cz

I u nás lze najít specialisty v této oblasti

Protože je graffiti u nás poměrně rozšířeným problémem, lze tedy i na našem trhu najít specializované společnosti na odborné odstranění graffiti. Jedním z největších specialistů v této oblasti je společnost ARS Axiom real s.r.o. Tato firma je zaměřena na čištění ploch a konstrukcí od všech druhů nečistot přírodního i chemického původu. Hlavní zaměření je na savé materiály, jako jsou fasády domů, betonové plochy a zídky, ale vyčistit dokáže i kovové plochy, ocelové a dřevěné konstrukce. Jaké systémy se využívají pro čištění fasád, se můžete dozvědět ZDE.

[vsw id=“DOkfkLYTFCk“ source=“youtube“ width=“200″ height=“100″ autoplay=“no“]

Nejen samotné vyčištění, ale kompletní program

Díky moderním technologiím a čistícím způsobům dokáže společnost ARS Axiom real s.r.o. odstranit graffiti ze všech druhů povrchů – savých i nesavých. A to tak, že graffiti nebude na povrchu vidět a zároveň nedojde k poškození podkladu. Následně je schopna společnost nabídnout zákazníkům také program ochrany povrchů před dalšími graffiti. Hlavní úlohu v této oblasti plní antigraffiti nátěr, který zamezí, aby se barva dostala do struktury materiálu. Následné odstranění graffiti z ochráněného povrchu je mnohem jednodušší.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.