Jak lehce dodat starým schodům nový vzhled

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu
Máte doma nebo na chalupě staré schodiště, které by si zasloužilo renovaci? Máme pro vás řešení, jak vaším starým schodům dodat nový vzhled. Navíc si nemusíte zvát žádnou firmu, úpravy zvládne každý šikovný kutil.

Řešením, jak starým schodům navrátit nový design je za pomocí obložení schodů systémem TOPSTEP. Tento unikátní schodišťový systém umožňuje renovaci betonového, kamenného, dřevěného ale i kovového schodiště bez bourání a velkých stavebních úprav.

Mezi hlavní přednosti schodišťového systému TOPSTEP patří rychlá a jednoduchá montáž, víceúčelové použití, ať již při renovaci schodiště nebo obkladu nových schodů. Další výhodou je elegantní design a mnoho dostupných barevných provedení. Obklady TOPSTEP oproti klasickým dřevěným obkladům vynikají snadnou údržbou a hlavně dlouhou životností. Materiál nevysychá, je odolný proti oděrům nárazu a UV záření. Navíc takto správně obložení schodiště nebude nikdy vrzat.

Z čeho je obklad vyroben?

Samotný obklad je vyroben z MDF desky, která je na vrchní straně opatřena vysokotlakým laminátem s protiskluzovou úpravou. Spodní část je naopak vybavena speciálním protitahovým papírem, který zabraňuje vniknutí vlhkosti do obkladu.

Jak postupovat při obkladu schodiště

Postup montáže je velice jednoduchý a intuitivní. Nejdříve se na nášlap původního schodového monolitu připevní vyrovnávací lišta. Dalším krokem je nanesení nízkoexpanzní pěny na zmíněný nášlap schodu, na který následně přiložíme samotný nášlapný obklad.

Obdobně pokračujeme u montáže schodové podstupnice, kterou nejdříve vyměříme, na podstupnici naneseme pěnu a připevníme podstupnici. Celý postu opakujeme, dokud neobložíme celé schodiště. Díky jednoduchému postupu se renovace schodiště stane doslova zábavou.

Zdroj: www.topstep.cz
Zdroj: www.topstep.cz

 

Výhody systému TOPSTEP

 • možnost použití na jakékoliv schody (beton, kámen, teraco, dřevo, ocel)
 • optimální řešení renovace schodišť (přímých i točitých)
 • vyrovnání výškových nerovností schodišť
 • jednoduchá montáž (bez větších stavebních úprav)
 • řešení bez spojů v ploše a na hraně schodů
 • snadná údržba oproti dřevěným obkladům (bez broušení a lakování)
 • dlouhá životnost a stálobarevnost
 • exkluzivní a elegantní vzhled
 • dokonalé sladění s plovoucí podlahou
 • odolnost proti oděru, nárazu, UV záření a běžných domácím chemikáliím
 • široká nabídka příslušenství

Schodišťový systém vyrábí společnost PF Postforming z Velké Bíteše. Její výrobky můžete zakoupit prostřednictvím partnerských prodejců v řetězci obchodů OBI nebo přes internetové stránky www.topstep.cz.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.