Jak jsme ušetřili za náš vysněný zahradní projekt

Zahradní altán, zdroj: hamax.cz

Letní měsíce přímo vybízejí k tomu, abychom si splnili své zahradní sny. Pojďme se podívat na příběhy lidí, kteří dokázali své vysněné stavby dotáhnout do konce, a ještě u toho ušetřili hromadu peněz.

„Konečně máme své vlastní posezení – a to i pro špatné počasí.“

„Dlouho jsme se mlsně dívali k sousedům, jak tráví volné chvíle pod pergolou,“ říká pan Karel. Nakonec se do stavby nepustili sami, ale našli si šikovné řemeslníky, kteří jim pergolu postavili. „Protože jsem šetřivý, pohledal jsem, kde nás vyjdou nejlépe všechny potřebné materiály. Stavebniny v Praze byla jasná volba. Nakonec jsem zjistil, že se mi podařilo ušetřit několik tisíc. Dnes máme se ženou přístřešek, který se dá celý uzavřít, a proto si můžeme venku posedět i když prší nebo je chladněji. Jsem rád, že jsme si konečně splnili sen,“ uzavírá pan Karel. 

„Už bylo na čase!“

„Dlouho jsme otáleli s pořízením vlastního bazénu. Letošní rok nám ale ukázal, že se prostě chvíli bez veřejných koupališť obejdeme. A proto jsme si udělali krásný projekt a domluvili jsme se, že je na čase si pořídit vlastní bazén,“ říká pan Martin. „Prostor jsem si pod něj nachystal sám. Podle návodu na internetu jsem si zjistil, co všechno potřebuji, a pak jsem navštívil levné stavebniny, kde mě vše potřebné pod bazén přišlo doslova na hubičku. Dnes máme krásný bazén a já jsem hrdý, že jsem to zvládnul, a že jsme mojí pílí hodně ušetřili.“

„Opravili jsme si garáž.“

„Letos jsme si skutečně přáli, aby už naše garáž dostala nový kabátek,“ říká paní Irena. „Přeci jen již měla za sebou dlouhá léta, a bylo na čase jí dopřát nový vzhled. Zamilovali jsme si fasádní omítku stejné barvy, jako má náš dům, a pustili jsme se do našeho zahradního projektu. Z výsledku jsme byli nadšeni,“ uzavírá. Podařilo se jim ušetřit několik tisíc, a mají garáž přesně podle svých představ.

A co vy? Jaký je váš sen?

Může vás zajímat

Jak nastavit zálohy při změně dodavatele energií?

Při změně dodavatele by spotřebitelé měli zvážit nastavení vyšších záloh, aby jejich vyúčtování neskončilo vysokým nedoplatkem.