Historický vzhled dodají dveřím kované kliky

Kovaná klika: Zdroj: www.sxc.hu
Kovaná klika: Zdroj: www.sxc.hu

Přejete si dodat vašemu domácímu stavení punc originality a rustikální až historický vzhled? Je mnoho způsobů jak toho dosáhnout. Jedním z nich, který je velmi efektivní, nenáročný a navíc udělá mnoho parády, je výměna klik dveří.

Obyčejná klika nejenže kazí celý dojem z krásných dveří, ale v podstatě nevzbuzuje žádné pozitivní emoce. Vedle toho kované kliky působí na dveřích velmi esteticky a vzbuzují dojem starého vzhledu a patiny. Navíc nejsou strojním výrobkem, ale poctivým kusem železné slitiny, kterou kovář ručně ztvárnil – byť za použití bucharu, lisu, ale také kovadliny a kladiva.

Kovaná klika představuje spojení ohně a země, zrodila se z železné rudy a dalších kovů ve žhnoucí výhni, a to způsobem, který naši předci ovládali již ve 12. století před naším letopočtem. V minulosti patřila kovářská práce k nejvýznamnějším oborům lidské činnosti a kovář byl nepostradatelnou součástí každá vesnice. Dnes se však na tento náročný pracovní obor neprávem pozapomíná a poctivé kované kliky lze jen stěží sehnat.

Kde zakoupit kvalitní kované kliky?

To ale není náš problém, jelikož v přehledním e-shopu kliky-kovani.net nalezneme velké množství kovaných klik, z nichž mnohé jsou unikátními výrobky, které jinde nekoupíte.

V elektronickém obchodě jsou k dostání oba druhy kování, a to jak rozetové, tak i štítové kování. Veškeré kované kliky vynikají originálním vzhledem, poctivým zpracováním a velmi příznivou cenou.

Pro prohlídku vámi vybraných kusů můžete osobně navštívit kamennou prodejnu ve Valašském Meziříčí nebo si produkty nechat zaslat domů. Nakoupené zboží dorazí obvykle do tří dnů.

I když se to na první pohled nezdá, se stylovými kovanými klikami budete váš interiér i exteriér vypadat vkusně a získá nádech oblíbeného středověkého panství.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.