Historický vzhled dodají dveřím kované kliky

Kovaná klika: Zdroj: www.sxc.hu
Kovaná klika: Zdroj: www.sxc.hu

Přejete si dodat vašemu domácímu stavení punc originality a rustikální až historický vzhled? Je mnoho způsobů jak toho dosáhnout. Jedním z nich, který je velmi efektivní, nenáročný a navíc udělá mnoho parády, je výměna klik dveří.

Obyčejná klika nejenže kazí celý dojem z krásných dveří, ale v podstatě nevzbuzuje žádné pozitivní emoce. Vedle toho kované kliky působí na dveřích velmi esteticky a vzbuzují dojem starého vzhledu a patiny. Navíc nejsou strojním výrobkem, ale poctivým kusem železné slitiny, kterou kovář ručně ztvárnil – byť za použití bucharu, lisu, ale také kovadliny a kladiva.

Kovaná klika představuje spojení ohně a země, zrodila se z železné rudy a dalších kovů ve žhnoucí výhni, a to způsobem, který naši předci ovládali již ve 12. století před naším letopočtem. V minulosti patřila kovářská práce k nejvýznamnějším oborům lidské činnosti a kovář byl nepostradatelnou součástí každá vesnice. Dnes se však na tento náročný pracovní obor neprávem pozapomíná a poctivé kované kliky lze jen stěží sehnat.

Kde zakoupit kvalitní kované kliky?

To ale není náš problém, jelikož v přehledním e-shopu kliky-kovani.net nalezneme velké množství kovaných klik, z nichž mnohé jsou unikátními výrobky, které jinde nekoupíte.

V elektronickém obchodě jsou k dostání oba druhy kování, a to jak rozetové, tak i štítové kování. Veškeré kované kliky vynikají originálním vzhledem, poctivým zpracováním a velmi příznivou cenou.

Pro prohlídku vámi vybraných kusů můžete osobně navštívit kamennou prodejnu ve Valašském Meziříčí nebo si produkty nechat zaslat domů. Nakoupené zboží dorazí obvykle do tří dnů.

I když se to na první pohled nezdá, se stylovými kovanými klikami budete váš interiér i exteriér vypadat vkusně a získá nádech oblíbeného středověkého panství.

Může vás zajímat

Vlastníte restauraci? Správně zvolený textil vám zařídí spokojenější zákazníky

Hledáte kvalitní a levné textilie pro restaurace, pohostinství a gastro provozy? Poradíme vám, kde nakoupit ubrusy, prostírání a další doplňky do restaurací.