Efektivní odstínění slunečních paprsků zvýší komfort bydlení

zdroj: www.pixabay.com
zdroj: www.pixabay.com

Léto zalité slunečními paprsky prospívá psychice a celkově dobré náladě. Jenže jsou však i místa, kdy sluneční paprsky vítané nejsou. Jsou to především pracovny, kanceláře a obývací místnosti, ve kterých sluneční paprsky oslňují obrazovky počítačů či televizí a znemožňují běžnou práci a sledování oblíbených pořadů. Spolehlivě odstínit nežádoucí sluneční paprsky v bytě pomohou žaluzie a rolety.

Praktické žaluzie

Žaluzie jsou téměř nepostradatelným vybavením bytu. Ať už si přejete byt zastínit proti vyhřívání slunečními paprsky, zatemnit pro lepší odpolední spánek nebo jen omezit ostrý sluneční svit, jsou horizontální a vertikální žaluzie tím pravým.

Výhodou žaluzií je komfortní stínění s variabilní propustností světla. Nejpoužívanějšími druhem jsou horizontální žaluzie, které lze pořídit v rozdílných materiálových i barevných provedeních. Vybírat proto lze z kovových, látkových i dřevěných lamel.

Díky materiálovým i barevným kombinacím jsou žaluzie i designovým prvkem, který podtrhne moderní interiéry i vytvoří útulnou atmosféru.

Vedle horizontálních žaluzií jsou oblíbeným druhem také vertikální žaluzie, které se vyrábí v látkovém a šňůrkovém provedení.

Výhody žaluzií

  • vysoký stupeň stínění
  • bytelná konstrukce
  • mnoho barevných i materiálových variant

Znovuobjevené rolety

Je to teprve několik málo let zpět, kdy se do obliby začal vracet trend rolet. S původními a nudnými roletami z dob socialismu, které znali snad všichni, mají nové moderní rolety pramálo společného.

Dnešní rolety kromě výborného stínění vynikají především širokou individualizací s množstvím barevných potisků a také ovládacích mechanismů. Jednoduché a levné rolety vynikají snadnou montáží a vysokým stupněm stínění. Jako praktický stínicí a desingový prvek se skvěle hodí do dětských pokojů, ale i do kuchyní.

Vedle toho luxusní rolety vybavené motorickým stahováním jsou vhodné do obývacích místností. A pokud si přejete byt nejen odstínit, ale také snížit hluk z ulice a zabezpečit okna před zloději a povětrnostními vlivy, pak zvolte venkovní předokenní rolety.

Výhody rolet

  • vysoký stupeň stínění
  • snadná montáž
  • designový prvek
  • venkovní rolety snižují hluk a zvyšují bezpečnost

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.