Dřevěné podlahy jsou nejen krásné, ale i zdraví prospěšné

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Dřevo je po staletí oblíbeným materiálem, který do domácnosti vnáší teplo, nádhernou vůni a útulnou atmosféru podtrženou luxusním vzhledem. Interiéru zkrášlí nábytek z masivu nebo dřevěné podlahy, které vynikají v mnoha aspektech. Pojďte je s námi poznat.

Přírodní dřevěná podlaha působí na téměř všechny lidské smysly. Její jedinečná struktura s nádhernou kresbou doplněná o suky a zásmolky se nikdy neokouká. Na dotyk je podlaha příjemná a teplá. A jakmile si zlehka přivoníte, ucítíte příjemnou vůni čisté přírody.

Abyste se mohli denně radovat ze všech vjemů, které dřevěná podlaha nabízí, nepostačí pouhé náhražky v podobě lepených a dýhovaných podlah. Pravým a poctivým originálem jsou pouze masivní podlahy FEEL WOOD.

Výhody masivní podlahy

Každá palubka dřevěné podlahy FEEL WOOD je vyrobena z masivního a 100 % přírodního dřeva. Nejedná se tedy o palubky slepené z několika částí, které jsou náchylné k dřívějším vadám a poškození.

Po celou dobu životnosti se můžete těšit nejen z nádherného vzhledu podlahy, ale také z vysokých užitných vlastností. Dřevěná podlaha je příjemně teplá, vyniká skvělými tepelně izolačními vlastnostmi a tlumí zvuky i vibrace. Podlaha FEEL WOOD je navíc vyrobena z lesů s trvale udržitelným porostem. Proto se nemusíte obávat, že se podílíte na globálním úbytku lesů.

Vhodná pro podlahové topení

Častým omylem je mylné tvrzení, že dřevěné podlahy nejsou vhodné pro instalaci podlahového topení. Není to však pravdou. Dřevěné podlahy disponují výbornou akumulací tepla. Teplo sice nevedou tak rychle, jako například studená keramická dlažba, za to ale akumulované teplo dřevěné podlahy udrží mnohonásobně déle. Podlahového vytápění se proto nemusíte obávat.

Z měkkého dřeva jsou pro instalaci podlahového topení vhodné palubky ze severského smrku a borovice nebo ze sibiřského modřínu. Z tvrdých dřevin je vhodný dub evropský, jasan nebo kanadský javor a ořech.

Zdravá podlaha vhodná pro alergiky

Slyšeli jste, že podlaha umí být také zdravá? Ano, přírodní dřevěná podlaha skutečně zdravá je. Oproti například kobercům je snadno čistitelná a nedrží se na ní prach ani roztoči. Dřevěné podlahy FEEL WOOD navíc neobsahují žádná dráždivá lepidla. Palubky jsou ošetřeny pouze přírodními oleji a případně UV lakem. Podlaha ze dřeva je proto velmi vhodná po alergiky, které nedráždí zvířený prach ani roztoči.

 Výrobce stoletou historií

Masivní podlahy FEEL WOOD vyrábí v českém dřevařském závodě v Borohrádku rakouská rodinná firma Serafin Campestrini, která tento rok oslaví úctyhodných sto let od založení. A právě na tradici a poctivé zpracování klade obrovský důraz již čtvrtá generace z rodu Campestrini. Výsledkem jsou špičkové produkty od hranolů, přes prkna až po dřevěné podlahy FEEL WOOD.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.