Dřevěná, nebo vinylová podlaha? Poradíme vám s výběrem

Pokud vás čeká rekonstrukce interiéru, zaměřte se kromě jiného i na podlahové krytiny v jednotlivých místnostech. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší dřevo a vinyl. Dřevo je evergreen, ovšem jedná se o poměrně drahou záležitost. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma podlahami.

Dřevěná podlaha, foto: Pixabay

V případě, že hledáte odborníka na podlahy Plzeň, nadchne vás podlahové centrum PARKETCENTRUM, které má ve své nabídce jak dřevěné parkety, tak i vinylovou krytinu.

Vzhled a materiál

Dřevo je nestárnoucí klasika, přičemž na podlahy se používají například dubová prkna, která vydrží poměrně dlouhou dobu. Dřevěná podlaha zůstane chloubou místnosti i po dvaceti letech. Co se týče barevnosti a povrchových úprav, možností je celá řada. Záleží pouze na tom, jakého výsledku byste chtěli docílit.

Jestliže jsou ve vašem hledáčku spíše vinylové podlahy Plzeň, nešlápnete rozhodně vedle. Vinyl je sloučenina polyvinyl chloridu a vyrábí se hlavně v dílcích. Vychvalovaný je pro svou vysokou odolnost, dokonce mu nevadí ani vyšší zátěž. Zakoupit se dají různé dekory dřeva, a tak vinylová podlaha dokonale nahradí dřevěnou. Zajímá vás, jak vybrat vinylovou podlahu a v čem spočívá pokládka vinylové podlahy? V Parketcentrum vám ochotně poradí.

Praktičnost

Co se týče odolnosti, v tomto ohledu vyniká vinyl, a proto si ho klidně dejte i do kuchyně a koupelny, protože mu nevadí vlhkost a mastnota. Stejně tak nevyžaduje ani nadstandardní péči, pro údržbu vám postačí běžně používaný saponát. Dřevěná podlaha nesnese dlouhodobou vlhkost, protože potom dojde k prohnutí a zčernání.

I tak si můžete najít zalíbení v dřevěných podlahách. Specialistou na dřevěné podlahy Plzeň je také výše zmíněné Parketcentrum. Dřevěné podlahy jsou teplé, příjemné a pružné. Jakmile se poškodí, je možná jeho renovace, nemusí se měnit podlaha úplně znovu.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?