Dostupné nízkoenergetické domy

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Bydlení ve svém vlastním bytě je základním požadavkem každé mladé rodiny. A co teprve bydlení v útulném rodinném domečku. To si přeje většina z nás. Jenže nemusí zůstat jen u snů.

Stavění rodinného domu je náročnou činností, jak z hlediska finančního, tak časového. Nejenže musíme sehnat vhodný pozemek, ale je zapotřebí obstarat si stavební povolení, stavební projekt, zajistit připojení inženýrských sítí a mnohé další věci.

Máme-li vyřešeny tyto základní věci, můžeme začít stavět. Na výběr máme dvě možnosti. Buď stavbu svépomocí, které nám zabere spousty času a energie. Zároveň budeme muset řešit četné problémy, se kterými jsme se dosud nesetkali. Odměnou za to nám bude dobrý pocit z odvedené práce a ušetření financí.

Druhou variantou, zejména pokud nemáte čas a nechcete se věnovat stavění, je objednat si firmu, která vám postaví dům na klíč. Dříve tato možnost byla finančně náročná. Nyní se však rozdíly stírají a společnosti pracují efektivněji. Disponují katalogy, ze kterých si vyberete váš dům, a stavba může začít.

Firmy specializující se stavěním domů na klíč zajistí kompletní služby od A do Z. Zajistí architektonický návrh, projekt pro územní rozhodnutí a stavební povolení, realizační projekt až po inženýrskou a stavební činnost.

Dávno je pryč skutečnost, že hotové domy na klíč jsou předražení. Nejlevnější řešení nízkoenergetického domů na klíč s obytnou plochou 55 m2 vyjde zhruba na 1 250 000 korun.

Máte-li zájem o rodinné dřevostavby nebo moderní bungalovy můžete si nezávisle objednat přes internet katalog nabízených domů.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?