Dopřejte si kvalitní odpočinek: vyměňte staré matrace

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Zase jste se celou noc převalovali ze strany na stranu a o klidném spánku se ve vašem případě nedá vůbec mluvit? Skončete s bezesnými nocemi jednou pro vždy a pořiďte si tu správnou matraci, díky které se vám bude spát jako v bavlnce.

Dnes vám poradíme nejen jak vybrat tu správnou a komfortní matraci, ale zodpovíme i otázky jako co je potřeba pro kvalitní spánek či jak poznáte, že potřebujete novou postel. Pokud vám tedy po ránu často chybí energie do nového dne, pak neváhejte a nechte se inspirovat našimi radami.

Pohodlný spánek vám zaručeně zajistí kvalitní matrace. Jenže u ní to nekončí, jak si mnozí můžou myslet. Neměli byste zapomínat, že stejně důležitý je i výběr toho správného polštáře, roštu či přikrývky, která vás musí dostatečně zahřát a zároveň být i šetrná k vaší pokožce.

Je tedy více než jasné, že dobrá matrace by neměla chybět nikomu v posteli, co ale není jasné, jak vybrat vhodné matrace. K výběru byste měli však přistupovat zcela individuálně.  Musíte si odpovědět na pár otázek jako například:

V jaké poloze spíte?
Potíte se v noci?
Máte problémy se zády nebo s krční páteři?
Spíte raději na tvrdším nebo měkčím povrchu?

Cítíte-li na své matraci pružiny, proleženiny, hrboly nebo snad vydává při pohybu podivné zvuky, neváhejte a pořiďte si novou, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům.

TIP:

Chcete-li aby vaše spaní bylo opravdu komfortní, možná si přejete vyměnit celou postel. V tom případě se nebojte sáhnou po čalouněných postelích, které jsou opět v módě. Vyberte si z nabídky internetového obchodu Albero.sk, který nabízí širokou paletu krásných a designových postelí. Přidanou hodnotou čalouněných postelí je snadná údržba, vysoká kvalita použitých materiálů a v neposlední řadě čalouněné postele disponují praktickým úložným prostorem.

Jak se o matraci starat?

A jak se o svou novou matraci správně starat, aby nedopadla jako ta stará? Za prvé se nedoporučuje odstraňovat etiketu. Často na ní naleznete dost užitečné informace, které se vám mohou v případě reklamace hodit. Další dobrou radou je pravidelně matraci otáčet. Převážně během prvních 6 měsíců užívání je dobré matraci otočit tak, aby místo, kde jste měli hlavu, bylo dole. A v neposlední řadě mějte na paměti, že matrace není trampolína. Nenechte tak své děti či vnoučata na ní skákat.

Nábytek Albero

V krátkém TIPu jsme vám nabídli komfortní designové postele od společnosti Albero. V tomto e-shopu naleznete také přes 160 sedacích souprav a křesel. Od kožených až po látkové. Sedací soupravy od Albera charakterizuje unikátní design a vysoká funkčnost, kterou bychom neměli opomíjet. Vždyť právě sedací soupravy bývají centrem našich obývacích pokojů a doprovázejí nás životem několik let. Proto si dejte záležet na jejich případném výběru a na stránkách Albero.sk načerpejte inspiraci pro vaše pohodlné trávení volného času.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.