Dopřejte si kvalitní odpočinek: vyměňte staré matrace

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Zase jste se celou noc převalovali ze strany na stranu a o klidném spánku se ve vašem případě nedá vůbec mluvit? Skončete s bezesnými nocemi jednou pro vždy a pořiďte si tu správnou matraci, díky které se vám bude spát jako v bavlnce.

Dnes vám poradíme nejen jak vybrat tu správnou a komfortní matraci, ale zodpovíme i otázky jako co je potřeba pro kvalitní spánek či jak poznáte, že potřebujete novou postel. Pokud vám tedy po ránu často chybí energie do nového dne, pak neváhejte a nechte se inspirovat našimi radami.

Pohodlný spánek vám zaručeně zajistí kvalitní matrace. Jenže u ní to nekončí, jak si mnozí můžou myslet. Neměli byste zapomínat, že stejně důležitý je i výběr toho správného polštáře, roštu či přikrývky, která vás musí dostatečně zahřát a zároveň být i šetrná k vaší pokožce.

Je tedy více než jasné, že dobrá matrace by neměla chybět nikomu v posteli, co ale není jasné, jak vybrat vhodné matrace. K výběru byste měli však přistupovat zcela individuálně.  Musíte si odpovědět na pár otázek jako například:

V jaké poloze spíte?
Potíte se v noci?
Máte problémy se zády nebo s krční páteři?
Spíte raději na tvrdším nebo měkčím povrchu?

Cítíte-li na své matraci pružiny, proleženiny, hrboly nebo snad vydává při pohybu podivné zvuky, neváhejte a pořiďte si novou, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům.

TIP:

Chcete-li aby vaše spaní bylo opravdu komfortní, možná si přejete vyměnit celou postel. V tom případě se nebojte sáhnou po čalouněných postelích, které jsou opět v módě. Vyberte si z nabídky internetového obchodu Albero.sk, který nabízí širokou paletu krásných a designových postelí. Přidanou hodnotou čalouněných postelí je snadná údržba, vysoká kvalita použitých materiálů a v neposlední řadě čalouněné postele disponují praktickým úložným prostorem.

Jak se o matraci starat?

A jak se o svou novou matraci správně starat, aby nedopadla jako ta stará? Za prvé se nedoporučuje odstraňovat etiketu. Často na ní naleznete dost užitečné informace, které se vám mohou v případě reklamace hodit. Další dobrou radou je pravidelně matraci otáčet. Převážně během prvních 6 měsíců užívání je dobré matraci otočit tak, aby místo, kde jste měli hlavu, bylo dole. A v neposlední řadě mějte na paměti, že matrace není trampolína. Nenechte tak své děti či vnoučata na ní skákat.

Nábytek Albero

V krátkém TIPu jsme vám nabídli komfortní designové postele od společnosti Albero. V tomto e-shopu naleznete také přes 160 sedacích souprav a křesel. Od kožených až po látkové. Sedací soupravy od Albera charakterizuje unikátní design a vysoká funkčnost, kterou bychom neměli opomíjet. Vždyť právě sedací soupravy bývají centrem našich obývacích pokojů a doprovázejí nás životem několik let. Proto si dejte záležet na jejich případném výběru a na stránkách Albero.sk načerpejte inspiraci pro vaše pohodlné trávení volného času.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?