Domácí čistírny odpadních vod

Čistírna odpadních vod, zdroj: www.gonap.cz
Čistírna odpadních vod, zdroj: www.gonap.cz

Na chatách a u rodinných domů, kde není možnost připojení k obecní kanalizaci, je nutné zajistit likvidaci splaškových a odpadních vod. Na výběr je řešení prostřednictvím žumpy, septiku nebo čističky odpadních vod.

Nevýhodou žumpy je nutnost pravidelného vyvážení a likvidace odpadu. V rámci septiků již pro změnu není dovoleno odpadní vodu libovolně odvádět do vodních toků. Alternativní a řešení tudíž představují čistírny odpadních vod, které nahrazují odpadní jímky u rodinných domů, chat, kempů, penzionů a dalších zařízení.

Ekologická likvidace odpadů

Domovní čistírny odpadních vod kvalitně vyčistí odpadní splašky. Vyčištěnou vodu je pak možné vypustit do povrchových vod nebo nechat vsáknout do půdy prostřednictvím trativodu. Vyčištěná odpadní voda není nikterak závadná a může také posloužit k zalévání zahrady.

Tato moderní likvidace odpadů nezatěžuje přírodu, vyniká rychlou instalací s minimálními požadavky na prostor a disponuje nízkými provozními náklady.

Princip fungování

Proces fungování čističky odpadních vod má několik částí. První je předčištění, neboli oddělení odpadní vody od hrubých nečistot. Další fází je separování kalu ve zvláštní části čističky, kde je kal postupně rozkládán, a probíhají procesy čištění.

V poslední fázi z čističky odpadních vod odchází již vyčištěná voda, která je vhodná k zalévání zahrady nebo vypuštěním do trativodu.

Čistírny odpadních vod od společnosti Gonap

Dodávkami a instalací kvalitních čistíren odpadních vod se několik let zabývá společnost Gonap, která poskytuje řešení v nakládání s odpady školám, úřadům, výrobním podnikům, ale i rodinným domům.

Firma Gonap disponuje certifikací systému kvality ISO 9001:2000 a podílí se na tvorbě nových inovačních řešení v rámci likvidace odpadů.

Domovní čistírny odpadních vod od firmy Gonap vynikají nízkou spotřebou elektrické energie, jednoduchou obsluhou, snadnou údržbou a servisem po celé České republice.

Zvažujete-li jakým způsobem vyřešit likvidaci odpadů, pak čistírny odpadních vod nabízí moderní a ekologické řešení.

 

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.