DIY doma i na chalupě? Nezapomeňte na pomocníky, jako je třeba 3M suchý zip

Kdo má dům a chalupu, obvykle má i svoje hobby, které s nimi souvisí. Řadu věcí nekupujeme hotové. Vždyť co Čech, to kutil, takže proč se do různých drobných oprav, do výroby vlastních výrobků i do různých malinkých projektů nepustit na vlastní pěst? Vyjdou levněji, a ještě se pobavíme. Důležité však je mít doma vše potřebné po ruce.

Foto: Unsplash

Bez brusky bez vhodného brusiva to nepůjde

Úhlové i přímé brusky potřebují vhodné brusivo. To je různé podle toho, na jaký materiál jej budeme používat i co budeme chtít dělat. Úhlová bruska umí totiž brousit i řezat. Stačí použít správný kotouč. Snadno pak s ní uřežete trubku i keramické obklady a dlažbu.

Nepodceňujte sílu lepicích pásek

Do každé domácnosti patří i různé lepicí pásky. Nejsou jen na papír. Spoustu věcí nemusíte navrtávat a postačí je přilepit páskou. Univerzálním pomocníkem je oboustranná lepicí páska 3M. Hodí se na nelakované kovy, dřevo, keramiku, sklo, plasty i pro přírodní tkaniny. Snadno s ní na kachličky přilepíte třeba zrcadlo. A věřte, drží pevně. Tohoto skvělého pomocníka použijete i při domácím tvoření. Přilepíte jím různé předměty do scrapbook alba, ale i kaštany na podzimní věneček či magnety na keramické ozdůbky na lednici. Používat lze i nepěnové oboustranné lepicí pásky. A v domácnosti využijete i pásky jednostranné. V žádné domácnosti nesmí chybět víceúčelová jednostranná lepicí páska, jakou je 3M 2903 lepicí páska textilní.

A co suchý zip?

Pravdou je, že ten někdo miluje, jiný naopak nenávidí. Samolepicí suché zipy jsou však velice praktické pro mnoho použití. Vytvoří pevný spoj, který však zůstává rozebíratelným. Vždy volte pouze ty kvalitní. 3M suchý zip neztrácí své schopnosti a dá se používat v interiéru i v exteriéru.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.