Dětskou postel vybírejte podle věku i počtu dětí

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Vybrat postel pro naše nejmenší není vůbec jednoduchou záležitostí. Důležitá je kvalita, materiál, barevnost, hravost a řada dalších parametrů, od kterých není vhodné ustupovat. 

V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat postel podle věku dítěte a jak zajistit, aby se i dětem líbila. Jejich nároky jsou totiž mnohdy velmi vysoké, ony od postele neočekávají jen spánek.

Postel pro nejmenší musí být bezpečná a hravá

Zdroj: Intena.cz
Zdroj: Intena.cz

Pro ty nejmenší dětičky je důležité, aby postel byla bezpečná. Proto vždy vybírejte postele se zábranou, které zabrání nepříjemným pádům. Zábrany mohou být umístěny na posteli ze všech stran.

Díky bohaté nabídce je možné pořídit postel s oddělávacími zábranami, a tak až dítě povyroste, stačí zábranu oddělat. Postel může mít ratolest i v teenagerském věku.

Vybírat lze také z postelí, které mají zábrany pevně dané. Jedná se například o dětské postele ve tvaru auta, které děti doslova milují. S tímto typem se však s vyšším věkem dítěte budete muset rozloučit. Ovšem vězte, že i klasické postele lze dětem udělat hravé, barevné a veselé. Na zmiňované zábrany je možné přidělat textilní chrániče a kapsy.

Postel nemusí být jen na spaní

Zdroj: Bezvapostele.cz
Zdroj: Bezvapostele.cz

Do postýlek se ratolestem často nechce a ještě častěji se jim nechce z nich vylézat. Zpříjemněte dětem postel barevnými polštářky, hravým povlečením nebo třeba skluzavkou, díky které bude vstávání hned o něco veselejší.

Skluzavky je vhodné umístit na vyvýšené dětské postele, které ve spodu nabízí parádní bunkr pro hrátky. Děti si tak se svou postelí užijí velkou dávku zábavy. Ráno si sjedou po skluzavce dolů, přes den si pohrají ve svém útulném příbytku a večer jak piráti vyšplhají opět do své říše snů. Navíc na postýlky je možné přikoupit také nejrůznější stany, tunely a domečky.

Se sourozencem přichází na řadu patrové postele

Školáci většinou už chtějí velkou „dospěláckou“ postel. V takovém případě se nemusíte zaobírat nejrůznějšími vychytávkami a zvolit klasickou postel. Ovšem s věkem přichází více věcí, proto je vhodné volit dětské postele s úložným prostorem. Ještě lepší variantou jsou postele s přistýlkou a úložným prostorem, které zajistí pohodlné spaní i kamarádovi.

Zdroj: Detske-pokoje.eu
Zdroj: Detske-pokoje.eu

V některých případech kromě potřeby úložného prostoru přichází čas i na pořízení dalšího plnohodnotného lůžka. S novým sourozencem je zapotřebí vyřešit spaní pro dva. Mají-li tedy děti jeden pokoj, je nejlepší variantou pořídit dětskou patrovou postel. Ta ušetří velmi mnoho místa.

Avšak není nutné vybírat jen z klasických poschoďových postelí, které jsou souměrně nad sebou. Dětské postele mohou být pod sebou jakkoliv umístěné, a díky tomu tak vytvářet nový prostor pro hraní. Velmi oblíbené jsou také patrové postele, které nabízí přistýlku i úložný prostor. Děti zas ocení šuplíkové schody, skluzavku a nejrůznější látkové vychytávky. Pro bezpečnost jsou dnešní patrové postele opatřeny řadou zábran a často mají také zábradlí podél schůdků.

Nabídka dětských postelí je opravdu bohatá. Při výběru je důležité vědět, pro jak velké dítě postel vybíráte, zda v budoucnu nebudou v pokoji sourozenci společně nebo na jak dlouho dítěti postel má vydržet. Nejen tyto otázky vám ulehčí výběr. V případě, že plánujete, aby postel s dětmi rostla, pak vždy volte postele z masivu. Naopak u lamina se zas můžete vyřádit, co se barev týká.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.