Dejte proskleným vitrínkám v obýváku šanci

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Doba velkých obývacích stěn už je dávno za námi. Obrovským proskleným vitrínám plným ozdobného porcelánu a křišťálu už také odzvonilo. Ovšem na druhou stranu ani minimalismus v podobě jednoho stolku pod televizi není trendy. I když jak se říká „proti gustu žádný dišputát“.

Jestli jste ve fázi zařizování či rekonstruování obývacího pokoje, pak se nechte inspirovat dnešním článkem.

Všeho s mírou i do obývacího pokoje

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ač velké obývací stěny dnes už v módě nejsou, z praktického hlediska není dobré se všech skříní v obývacím pokoji vzdávat. Úložného prostoru není nikdy dost, proto i jedna velká či dvě menší skříňky mají v této místnosti svůj účel.

Stejně tak není důvod odsuzovat k zániku prosklené vitrínky, které nemusí být nutně velké přes celou jednu stěnu. Stačí dvě poličky na skleničky na víno, šampus či aperitiv. Moderní obývací stěny dnes nabízí zkombinovat praktičnost i design.

Tip: Obývací pokoj je místností, kde se rodina schází především ve večerních hodinách a kde se pořádají oslavy a rodinná a přátelská posezení. Je proto vhodné mít po ruce nejen dostatek míst na sezení, ale i dostatek zmiňovaných skleniček, misek a talířků.

Vybírejte z levných sestav i z luxusních stěn

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Většinou dominantou obývacího pokoje je sedací souprava. Podle ní vybíráme zbylý nábytek. Pokud nejste zdatní v zařizování a představivost vám je tak trochu cizí, pak jsou určitě chytrým řešením levné obývací stěny a sestavy. Za pár korun tak seženete skříňky, vitrínky, poličky, stolek pod televizi a konferenční stolek. Vše v jednom stylu a vše dokonale sladěné.

Kromě levnějších variant lze ale v dnešní době vybrat také luxusní obývací stěny. Ty jsou většinou již z masivu, a tak kvalita a dlouholetost je u dřevěného nábytku zajištěna.

Tip: Milovníci netradičnosti si mohou obývací sestavu poskládat z jednotlivých dílů nábytku. Díky tomu dosáhnete originálního stylu. Kombinovat lze nejen materiál v podobě lamina, dřeva, plastu, skla a kovu, ale také barvy a odstíny.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.