Dejte proskleným vitrínkám v obýváku šanci

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Doba velkých obývacích stěn už je dávno za námi. Obrovským proskleným vitrínám plným ozdobného porcelánu a křišťálu už také odzvonilo. Ovšem na druhou stranu ani minimalismus v podobě jednoho stolku pod televizi není trendy. I když jak se říká „proti gustu žádný dišputát“.

Jestli jste ve fázi zařizování či rekonstruování obývacího pokoje, pak se nechte inspirovat dnešním článkem.

Všeho s mírou i do obývacího pokoje

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ač velké obývací stěny dnes už v módě nejsou, z praktického hlediska není dobré se všech skříní v obývacím pokoji vzdávat. Úložného prostoru není nikdy dost, proto i jedna velká či dvě menší skříňky mají v této místnosti svůj účel.

Stejně tak není důvod odsuzovat k zániku prosklené vitrínky, které nemusí být nutně velké přes celou jednu stěnu. Stačí dvě poličky na skleničky na víno, šampus či aperitiv. Moderní obývací stěny dnes nabízí zkombinovat praktičnost i design.

Tip: Obývací pokoj je místností, kde se rodina schází především ve večerních hodinách a kde se pořádají oslavy a rodinná a přátelská posezení. Je proto vhodné mít po ruce nejen dostatek míst na sezení, ale i dostatek zmiňovaných skleniček, misek a talířků.

Vybírejte z levných sestav i z luxusních stěn

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Většinou dominantou obývacího pokoje je sedací souprava. Podle ní vybíráme zbylý nábytek. Pokud nejste zdatní v zařizování a představivost vám je tak trochu cizí, pak jsou určitě chytrým řešením levné obývací stěny a sestavy. Za pár korun tak seženete skříňky, vitrínky, poličky, stolek pod televizi a konferenční stolek. Vše v jednom stylu a vše dokonale sladěné.

Kromě levnějších variant lze ale v dnešní době vybrat také luxusní obývací stěny. Ty jsou většinou již z masivu, a tak kvalita a dlouholetost je u dřevěného nábytku zajištěna.

Tip: Milovníci netradičnosti si mohou obývací sestavu poskládat z jednotlivých dílů nábytku. Díky tomu dosáhnete originálního stylu. Kombinovat lze nejen materiál v podobě lamina, dřeva, plastu, skla a kovu, ale také barvy a odstíny.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?