Dejte přednost posteli z masivu

Postel Capri, zdroj: www.spime.cz
Postel Capri, zdroj: www.spime.cz

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje prostředí, ve kterém spíme, délka spánku a samozřejmě postel, na které spíme.

V nábytkových hypermarketech jsou k dostání levné i dražší postele, které už při prvním lehnutí podezřele skřípou, mají chatrnou konstrukci a vydrží maximálně pár let. Z pravidla jsou tyto postele vyrobeny z dřevotřískových desek potažených dýhou.

Zásadní nevýhodou těchto konstrukcí je použití syntetických lepidel při lisování a výrobě dřevotřískových desek a také při samotném dýhování. Výpary z lepidel se postupně uvolňují a mohou neblaze působit na náš organismus. Jistě to sami dobře znáte, že když si přivezete nový nábytek, tak specificky voní tzv. „novotou“. Není to ale vůně dřeva, ale právě chemické složky použité při výrobě.

Přírodní postele z masivu

Postel Any, zdroj: www.spime.cz
Postel Any, zdroj: www.spime.cz

Podivný zápach však nikdy neucítíte z postelí vyrobených z čistého přírodního dřeva. Pro zachování nezávadnosti a ochranu materiálu jsou postele z masivu ošetřeny přírodní směsí oleje a vosku s příměsí pryskyřice. Přírodní složky dodají nábytku jedinečný odstín a zachovají jeho přirozenou vůni.

Nábytek z masivu má kromě své přirozené vůně dřeva i další skvělé vlastnosti. Tím je vysoká životnost a odolnost proti poškození. Postele ze dřeva jsou bytelné, nevržou, a přesto za ně nemusíte vydávat celý rodinný rozpočet.

Český výrobce Postelia

Jelikož poctiví výrobci nábytku se hledají velmi těžko. Máme pro vás tip na předního, ryze českého výrobce dřevěných postelí, kterým je firma Postelia. Postelia je rodinnou firmou, která vyrábí dřevěné postele z masivního jihočeského dřeva o síle 4 cm.

V nabídce naleznete široký výběr dřeva, jakým je buk, dub, jasan nebo javor. Své výrobky Postelia ošetřuje přírodními vosky a oleji, čímž si zachovávají přirozenou vůni a krásnou barvu.

Nábytek firmy Postelia naleznete na jejich prodejních webových stránkách www.spime.cz. V nabídce jsou jednolůžkové i dvoulůžkové postele, které mohou být dovybaveny praktickým úložným prostorem.

Trvale skladem jsou běžné rozměry postelí 200 x 180 cm a 200 x 160 cm, ale i jednolůžka 140x 200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm. Na přání si můžete zadat i výrobu atypických rozměrů.

Nakupujte chytře

Nábytek z masivu je považován za příliš drahý. Ano, na jeho cenu má vliv kvalitní dřevo, oproti dřevěnému odpadu, ze kterého se vyrábějí dřevotřískové desky. Jeho cena je však vyvážena dlouhou životností.

Proto postel vybírejte chytře. Rozdíl mezi nákupem dřevotřískového nábytku a nábytku z masivu nemusí být na první pohled v ceně. Jelikož právě cena dřevotřískového nábytku je v leckterých prodejnách na takové úrovni, že se vyrovnává s cenou masivních postelí.

Hlavním rozdílem je právě chytrost nákupu, při kterém volíte dlouho životnost, poctivé provedení a přírodní zpracování před spotřebním dřevotřískovým zbožím.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.