Chcete mít terasu nebo balkon bez ptačího trusu? Zkuste hroty proti ptactvu

zdroj: pixabay.com

Ptáci jsou sice roztomilá stvoření, ale ne vždy je na zahradě nebo ve své blízkosti vítáme. Je to zejména při úklidu. Určitě to znáte, ať už máte terasu nebo balkon. Lze proti tomu však účinně bojovat, a přesto ptákům neublížit?

Radikální řešení zde skutečně nejsou potřeba. Postačí vám nainstalovat hroty, které mají ztupené konce a pro ptáky jsou neškodné. Zabraňují jim však v dosednutí nebo hnízdění a následnému znečišťování prostor trusem, kde se pohybujeme a kde chceme mít čisto.

Instalace na různá místa

Ptačí trus je nejen nepříjemný na úklid, ale může být také zdrojem řady nemocí. Proto je důležité, abychom se jej pokud možno zbavili. O to větší důvod to je, pokud máme malé děti. Hroty proti ptactvu je vhodné instalovat na obvyklá místa, která ptáci využívají k sezení nebo hnízdění. Typicky se jedná o:

  • Okapy
  • Parapety
  • Římsy

Může to být ale pochopitelně libovolná jiná plocha, na které se ptákům dobře přistává. Na trhu existují různě tvarované hroty, které jsou uzpůsobeny podle toho, na jaké plochy nebo povrchy je chceme umístit. Uchycení je zpravidla možné buď vruty nebo se dají také přilepit. Vždy je však důležité hroty bezpečně upevnit. V případě lepení je zásadní zejména dobře očistit a odmastit lepený povrch.

Jsou účinné proti hlavním znečišťovatelům

Obvykle jsou hroty uzpůsobeny proti větším druhům ptáků. Jsou to zpravidla vlaštovky nebo holubi. To jsou také druhy ptáků, kteří obvykle znečišťují veřejné prostory. Vlaštovky hlavně při lepení svých hnízd pod římsami našich obydlí. Mezi nejoblíbenější v tomto ohledu pak patří hroty proti holubům, kteří jsou zdaleka nejaktivnější při tvorbě trusu. Holuby je možná pěkné krmit v parku, ale na zahradě, na terase nebo na balkoně je rozhodně nikdo mít nemusíme. Stačí se pouze dobře vybavit a nenechat se opeřenci překvapit.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.