Chcete chatu, ale nemůžete si z omezené nabídky vybrat? Máme pro vás řešení

Poptávka po chatách a chalupách byla už v loňském roce enormní, a ani letos neklesá. Za velkým zájmem stojí omezení pohybu v souvislosti s koronavirem, lidé se rádi uchylují do přírody a hledají své místečko mimo město. Pokud i vy pátráte po chatičce, kde byste mohli trávit čas, kdy se vám zachce, ale z aktuální nabídky si nemůžete vybrat, máme pro vás řešení.

Foto: Pixabay

Až tato doba nám ukázala, jak dobré je mít své místo, kousek své přírody. Mít chatu je dnes velkou výsadou, jenže enormní poptávka kazí nabídku. Rekreačních objektů k mání je minimum, a ty, které jsou, jsou buď rychle pryč, nebo nejsou zcela podle našich představ. Co takhle nelpět na dokonalé chatičce a koupit tu, která bude vašemu srdci nejbližší? Inspirovat se dostupnými projekty chalup a nechat si ji zrekonstruovat k vlastní dokonalosti.

Rekonstrukce chaty má smysl

Chata by měla být místem odpočinku. Musíte se na ní cítit dobře, musí se vám líbit a musí vám dělat radost. Nějaká polorozpadlá bouda plná krámů v dnešní době na pohodě rozhodně nepřidá. Nebojte se tak vzít to, co je zrovna k mání, a pro další práci oslovit architekta. Vytvoří vám místo, se kterým budete dokonale souznít.

Pomoci může architekt Jan Pavel Vlček, který nezapomíná při návrzích ani na historii a původní architekturu stavby a který klade velký důraz na praktickou i estetickou stránku. Obavy z toho, že z krásné venkovské usedlosti budete mít hypermoderní dílo nezapadající do naší krásné české krajiny, můžete hodit za hlavu. Navíc architekt vidí rekonstrukci komplexně, což není vždy samozřejmost u majitelů nemovitosti. Projekt na chatu tak nemusí být konečný, ve stejném duchu lze navrhnout i terasu, pergolu nebo oplocení. To vše je totiž součástí celku.

Mějte chatu bez ústupků

Pokud jste si z nabídky chat nevybrali ani tu vhodnou k rekonstrukci, nebojte, ještě není nic ztraceno. Poohlédněte se po pozemku, podívejte se na projekty chat a nechte si novou chalupu postavit na míru. Výhodou tohoto kroku je, že vše od začátku až do konce bude podle vašich představ. Na velké ústupky můžete u nového projektu zapomenout.

Na stránkách www.jpvarchitekt.cz se lze inspirovat návrhy, které jsou tradiční, jednoduché, účelné a krásné, dají vám naději, že i chalupa může být vkusně zařízeným místem, a ne odkladištěm všech nepotřebných věcí z okolí. A nejen to, na webové prezentaci rodinné architektonické kanceláře najdete také další nabídku, od návrhů a projektů domů, bungalovů a všech interiérů přes domácí wellness až po praktické manuály, které vás vtáhnou do světa architekta.

Práce architekta se vyplatí

„Architekt mi akorát přidělá starosti a bude zbytečně drahý,“ říkáte si možná i vy. Omyl, dobrý architekt se vám vyplatí. Pomůže ušetřit tam, kde byste sami možná tratili, nabídne cenově výhodné a často velmi efektivní řešení, dokáže představy skloubit i s  finančními možnostmi, navíc umí zajistit povolení a udělat výběrové řízení na stavební firmu. To vše jsou věci, které laikům dokážou pořádně zkomplikovat život.

Zapotřebí jen je nebát se jeho služeb a komunikovat. Říct, jaké jsou vaše představy a kolik můžete do realizace vložit peněz. Poté už se jen těšit z příjemné spolupráce a z toho, že brzy budete moci odjet mimo město do kousku své přírody.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.