Chcete chatu, ale nemůžete si z omezené nabídky vybrat? Máme pro vás řešení

Poptávka po chatách a chalupách byla už v loňském roce enormní, a ani letos neklesá. Za velkým zájmem stojí omezení pohybu v souvislosti s koronavirem, lidé se rádi uchylují do přírody a hledají své místečko mimo město. Pokud i vy pátráte po chatičce, kde byste mohli trávit čas, kdy se vám zachce, ale z aktuální nabídky si nemůžete vybrat, máme pro vás řešení.

Foto: Pixabay

Až tato doba nám ukázala, jak dobré je mít své místo, kousek své přírody. Mít chatu je dnes velkou výsadou, jenže enormní poptávka kazí nabídku. Rekreačních objektů k mání je minimum, a ty, které jsou, jsou buď rychle pryč, nebo nejsou zcela podle našich představ. Co takhle nelpět na dokonalé chatičce a koupit tu, která bude vašemu srdci nejbližší? Inspirovat se dostupnými projekty chalup a nechat si ji zrekonstruovat k vlastní dokonalosti.

Rekonstrukce chaty má smysl

Chata by měla být místem odpočinku. Musíte se na ní cítit dobře, musí se vám líbit a musí vám dělat radost. Nějaká polorozpadlá bouda plná krámů v dnešní době na pohodě rozhodně nepřidá. Nebojte se tak vzít to, co je zrovna k mání, a pro další práci oslovit architekta. Vytvoří vám místo, se kterým budete dokonale souznít.

Pomoci může architekt Jan Pavel Vlček, který nezapomíná při návrzích ani na historii a původní architekturu stavby a který klade velký důraz na praktickou i estetickou stránku. Obavy z toho, že z krásné venkovské usedlosti budete mít hypermoderní dílo nezapadající do naší krásné české krajiny, můžete hodit za hlavu. Navíc architekt vidí rekonstrukci komplexně, což není vždy samozřejmost u majitelů nemovitosti. Projekt na chatu tak nemusí být konečný, ve stejném duchu lze navrhnout i terasu, pergolu nebo oplocení. To vše je totiž součástí celku.

Mějte chatu bez ústupků

Pokud jste si z nabídky chat nevybrali ani tu vhodnou k rekonstrukci, nebojte, ještě není nic ztraceno. Poohlédněte se po pozemku, podívejte se na projekty chat a nechte si novou chalupu postavit na míru. Výhodou tohoto kroku je, že vše od začátku až do konce bude podle vašich představ. Na velké ústupky můžete u nového projektu zapomenout.

Na stránkách www.jpvarchitekt.cz se lze inspirovat návrhy, které jsou tradiční, jednoduché, účelné a krásné, dají vám naději, že i chalupa může být vkusně zařízeným místem, a ne odkladištěm všech nepotřebných věcí z okolí. A nejen to, na webové prezentaci rodinné architektonické kanceláře najdete také další nabídku, od návrhů a projektů domů, bungalovů a všech interiérů přes domácí wellness až po praktické manuály, které vás vtáhnou do světa architekta.

Práce architekta se vyplatí

„Architekt mi akorát přidělá starosti a bude zbytečně drahý,“ říkáte si možná i vy. Omyl, dobrý architekt se vám vyplatí. Pomůže ušetřit tam, kde byste sami možná tratili, nabídne cenově výhodné a často velmi efektivní řešení, dokáže představy skloubit i s  finančními možnostmi, navíc umí zajistit povolení a udělat výběrové řízení na stavební firmu. To vše jsou věci, které laikům dokážou pořádně zkomplikovat život.

Zapotřebí jen je nebát se jeho služeb a komunikovat. Říct, jaké jsou vaše představy a kolik můžete do realizace vložit peněz. Poté už se jen těšit z příjemné spolupráce a z toho, že brzy budete moci odjet mimo město do kousku své přírody.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?